مقالاتمعرفی بهترین آموزشگاه کلاس کنکور در ایران

سلام سلام سلام. می‌دونیم که همه‌ی دانش‌­آموزان این دغدغه را دارند که با توجه به هزینه‌ای که صرف می‌کنند، بهترین آموزشگاه کلاس کنکور را انتخاب کنند.

البته برای بسیاری از دانش‌آموزان، میزان شهریه حتی در اولویت دوم قرار دارد در واقع مثلاً دانش‌آموزان تجربی به دنبال این هستند که بهترین کلاس کنکور برای پزشکی یا سایر رشته‌های تاپ را شرکت کنند و خیالشان از آموزش و ارائه‌ی کامل نکات راحت باشد.

بنابراین در این مقاله می‌خواهیم با شما در مورد ویژگی‌های برترین آموزشگاه­‌ها و کلاس­‌های کنکوری و تقویتی صحبت کنیم تا شما بتوانید با بررسی این موارد بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدیریت قوی و باثبات :

اصلی‌­ترین ویژگی بهترین آموزشگاه‌­های کنکور کشور، ثبات مدیریتی است. به عبارتی در بحث کنکور، با توجه به ویژگی‌های اخلاقی دبیران و مسئولیت بسیار زیادی که مدیریت یک مجموعه در قبال دانش‌آموزان و اولیای آنان دارد، باثبات بودن یک مجموعه بسیار مهم است.

مثلاً در همین دوره‌ی کرونا و با شروع فعالیت مجموعه‌های آنلاین، مجموعه‌های مختلفی قارچ‌گونه ایجاد شدند و در یک ماه شاید بیش از ۲۰ مجموعه‌ی آنلاین با دبیران مختلف اعلام موجودیت کردند و شروع به تبلیغات گسترده کردند اما بعد از گذشت یکسال، صرفاً سه الی چهار مجموعه باقی ماندند و بقیه منحل شدند.

در این موارد، مثلاً دانش‌­آموز دهمی که با آن مجموعه شروع به یادگیری کرده بود، در سال یازدهم متوجه شد که دیگر چنین مجموعه‌ای وجود ندارد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که به دوام و ثبات مدیریتی یک مجموعه بسیار دقت کنید.

دومین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

رضایت دانش‌­آموزانی که سال گذشته از خدمات آن موسسه استفاده کرده‌اند. (بسیار بسیار مهم)

برای آن که متوجه بشوید یک آموزشگاه یا مدرسه‌ی کنکور را می­‌توانید در گروه بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور قرار دهید یا خیر، باید به رضایت دانش‌­آموزان سال گذشته‌ی آن‌­ها توجه کنید.

خود شما به عنوان دانش‌­آموز، اگر از یک مجموعه راضی باشید حتما از آن تعریف می‌­کنید و اگر از یک مجموعه ناراضی باشید و احساس کنید به ادعاهای خود عمل نکردند، حتما این موضوع را به سایر

دانش‌­آموزان اطلاع خواهید داد.

بنابراین مثلاً بهترین کلاس شیمی کنکور کلاسی است که بتواند تعداد زیادی نظر مثبت و رضایت اعلامی دانش‌­آموزان خود را به شما نشان بدهد.

در بین مجموعه­‌های آموزشی در ایران شاید با ارفاق، سه مجموعه‌ی آموزشی رضایت دانش‌­آموزان خود را اعلام می­‌کنند و در سایر مجموعه‌ها، رضایت­‌های ساختگی و یا رضایت­‌هایی که توسط مشاورین مجموعه اعلام می­‌شود و واقعیت ندارد، نشان داده می‌شود.

بنابراین شما برای یافتن بهترین کلاس کنکور برای پزشکی، به دانش­‌آموزانی که اعلام رضایت کرده‌اند مراجعه کنید و مستقیماً با آنان صحبت کنید. به مجموعه‌هایی که رضایت را بدون قراردادن آیدی دانش‌­آموز اعلام می­‌کنند اعتماد نکنید.

rezayat danesh amuzani ke az khadamat an moasse estefade karde and-01.jpg

سومین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

دبیران با کیفیت (تیغ دولبه)

ویژگی سوم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور در ایران، داشتن دبیران با کیفیت است. متاسفانه در چند سال اخیر یک رویه باب شده است که مثلاً نام دو یا سه دبیر مطرح را به عنوان دبیران برتر اعلام می‌کنند و در کنار آن اسم‌­ها، نام دبیر مجموعه‌ی مورد نظر نیز نوشته می­‌شود.

مثلاً در درس ادبیات نام استاد شاهین شاهین­ زاد را که جزء برترین دبیران ادبیات کشور هستند را می‌­نویسند و در کنار آن نام یک دبیر ادبیات ناشناخته که از قضا دبیر ادبیات همان مجموعه نیز هست را ذکر می‌کنند.

یک مقاله با عنوان اساتید برتر کنکور در سایت بنیان قرار داده شده که به شما یاد می‌­دهد چگونه متوجه شوید اساتید برتر کنکور چه ویژگی­‌هایی دارند.

چهارمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

روش آموزشی مناسب (بسیار مهم و حیاتی)

بسیاری از دانش­‌آموزان قبل از این‌که بخواهند بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور را انتخاب کنند، درگیر این سوال هستند که آیا کلاس کنکور شرکت کنم؟

از نظر ما پاسخ این سوال این است که آیا این کلاس برای شما مفید است یا خیر! به عبارتی حتی در معرفی بهترین آموزشگاه کلاس کنکور در ایران نیز، روش آموزشی بسیار تعیین‌کننده و حیاتی است.

در حال حاضر دو نوع آموزش در کشور وجود دارد. آموزشی حضوری و آموزش مجازی. آموزش مجازی به دو حالت آنلاین (تدریس زنده) و VOD (تدریس‌های ضبط شده) انجام می‌­شود.

از نظر بنیان بهترین شیوه‌ی آموزشی، آموزش قطره‌ای است. در آموزش قطره‌ای، به جای این‌که مطالب در ۹۰ دقیقه به شما ارائه شود و باعث تشدید مشکلاتی مانند عدم تمرکز، القاء سخت بودن مطالب، عدم توانایی مرور، یاد نگرفتن مطالب به علت عدم تسلط در مطالب قبلی و کاهش سرعت مطالعه شود، مطالب در قالب ویدیوهای ۵ الی ۵ دقیقه ای به شما ارائه می­‌شود.

در نتیجه دیگر مشکل عدم تمرکز ندارید و احساس نمی­‌کنید که مطالب سخت است، زیرا بمباران اطلاعاتی نمی‌شوید و در هر ویدئو صرفً ۵ یا ۶ نکته یاد میگیرید.

در عین حال اول یک مطلب را یاد می‌­گیرید و تمرین می­‌کنید و بعد مطلب بعدی را یاد می‌گیرید و در نتیجه پیش‌نیازها را یاد گرفته‌اید و مطالب بعدی را راحت‌تر یاد می­‌گیرید.

در عین حال مرور مطالب برای شما ساده‌تر می‌شود. مثلاً مرور زیست برای شما سریع‌تر می‌شود. در واقع آموزش قطره‌­ای پاسخ به این سوال است که چگونه زیست را در یک ماه مرور کنیم.

ravesh amuzeshi monaseb-01.jpg

پنجمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

قیمت منصفانه

پنجمین ویژگی بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور، قیمت منصفانه‌ی آن است. دقت کنید! نگفتیم قیمت پایین! نگفتیم قیمت بالا! گفتیم قیمت منصفانه.

به عبارتی متاسفانه دانش‌­آموزان احساس می‌­کنند، هر آموزشی که گران قیمت‌­تر است بهتر است. موسسه‌های آموزشی نیز این موضوع را می­‌دانند و در نتیجه، محصول خود را چند برابر قیمت می­‌فروشند.

مثلاً موسسه‌­ای وجود دارد که آموزش زیست کنکور را به قیمت ۵ میلیون تومان آموزش می­‌فروشد. تازه مطالب مشاوره‌ای مانند چگونه زیست بخوانیم را هم جداگانه می­‌فروشند و دانش‌آموز، مظلوم واقع

می‌­شود.

از طرف دیگر موسساتی هستند که قیمت خود را بسیار پایین و حتی رایگان قرار می‌دهند، اما طبیعتاً آموزش‌­های آنان کیفیت پایینی دارد و اساتید برتر کنکور با آنان همکاری نمی­‌کنند.

این‌جا درست است که دانش‌­آموز ارزان خریداری کرده است اما در عوض یکسال عمرش تلف می­‌شود و در نهایت در رشته‌ی دلخواه نیز قبول نمی­‌شود. شما باید برای انتخاب بهترین آموزشگاه تحصیلی تهران و بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور ایران، قیمت ارائه شده‌ی را با خدمات آن مجموعه مقایسه کنید.

سپس مجموعه‌­ای که از نظر شما بهتر است و بهتر به شما آموزش می­‌دهد را انتخاب کنید، حتی اگر قیمت پایین­‌تری داشته باشد. یادتان باشد که گران بودن آموزش به معنی بهتر بودن آن نیست. مطلبی که برای انتخاب بهترین موسسه‌ی کنکور مهم است، کیفیت آموزشی آن مجموعه و نیز اثرگذاری آن مجموعه در یادگیری شما می­‌باشد.

ششمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب :

متاسفانه بسیاری از موسسات کنکوری، حتی بهترین موسسه‌ی کنکور هم در ابتدا و قبل از جذب دانش‌­آموز به صورت روزانه با وی در ارتباط هستند و خدمات مشاوره‌ای بسیار زیادی را به وی می‌­دهند. اما در بسیاری از موارد به محض این‌که دانش‌­آموز مبلغ را پرداخت می­‌کند، دیگر خبری از آن پیگیری‌ها و دیگر خدمات نیست. اما چگونه می­‌توان متوجه این موضوع شد؟ راه حل آن، پرسش و پرس‌و‌جو از دانش‌­آموزان سال‌های قبل آن موسسه است.

poshtibani va khadamat pas az forush monaseb-01.jpg

هفتمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

ارائه‌ی آموزش قبل از خرید (بسیار مهم و حیاتی و البته گول‌زننده)

بهترین آموزشگاه کنکور کشور و بهترین آموزشگاه‌­ها و کلاس‌­های کنکوری و تقویتی همگی قبل از اینکه دانش‌­آموز شهریه را پرداخت کند، اقدام به برگزاری کلاس‌­های رایگان می‌نمایند.

هدف از این کلاس‌­ها، آشنایی دانش­‌آموزان با شیوه‌ی تدریس دبیران و روش آموزشی است. حالا این موضوع هم می‌­تواند خوب باشد و هم می‌­تواند بد باشد.

بد بودن زمانی است که این کلاس‌­ها محدود به یک یا دو جلسه باشد. در این حالت دبیر اقدام به شومن کاری و ارائه‌ی نکات مختلف (شاید همه‌ی نکاتی که بلد است) می‌­کند و دانش‌آموز را متقاعد می‌نماید که اقدام به پرداخت شهریه برای حضور در کلاس نماید.

اما بعد از آن، دانش­‌آموز با حضور در جلسات بعدی متوجه می‌­شود که دبیر دیگر کیفیت اولیه را ندارد و نکاتی که می­‌گوید نیز به اندازه جلسات رایگان، خوب و عمیق نمی ‌باشد.

در واقع موضوعی که در انتهاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور باید دقت کنید این است که اگر کلاس آنلاین است، حداقل ده جلسه بتوانید در آن کلاس­‌ها شرکت کنید و اگر فیلم و دی‌وی‌دی است، حداقل آموزش یک یا دو فصل از هر سال را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

ارائه‌ی ۱ یا ۲ فیلم برای بررسی کیفیت دبیر و شیوه‌ی آموزش اصلاً و ابداً موثر نیست.

نتیجه‌گیری

امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور کمک کرده باشد. از شما دعوت می­‌کنیم که با عضویت رایگان در وب اپلیکیشن بنیان و مشاهده‌ی بسته‌ی هدیه، موارد ذکرشده را حتی برای مجموعه‌ی آموزشی بنیان بررسی کنید و در صورتی که رضایت شما را جلب کرد (که حتماً همینطور است) نسبت به استفاده از بسته‌ی هدیه‌ی رایگان و رشد ۲۰ درصدی در هر کدام از دروس به صورت رایگان اقدام نمایید.

برای عضویت رایگان، فقط کافی است در صفحه‌ی اصلی روی گزینه‌ی عضویت یا ورود کلیک کنید و اقدام به عضویت رایگان نمایید.

بنابراین در جمع‌بندی این مقاله،  برای انتخاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور و معرفی بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور در ایران به موارد زیر دقت کنید :

 

سوال : بهترین موسسه‌ی کنکور و بهترین آموزشگاه کنکور کشور را چگونه انتخاب کنیم؟

 • به ثبات مجموعه و قدمت آن توجه کنید. (اهمیت ۱۰ درصد)
 • به کادر دبیران توجه کنید. (اهمیت ۱۰درصد)
 • به روش آموزشی آن مجموعه توجه کنید. (اهمیت ۲۵ درصد)
 • به رضایت دانش‌­آموزان سال قبل مجموعه دقت کنید. (اهمیت ۲۰ درصد)
 • به بسته‌ی هدیه‌ی رایگان و کیفیت آن و حجمی از آموزش که در دسترس شما است توجه کنید. (اهمیت ۲۰ درصد)
 • به پشتیبانی و خدمات پس از فروش توجه کنید. (اهمیت ۷.۵ درصد)
 • به قیمت آن توجه کنید. (اهمیت ۷.۵ درصد)

 

سوال : چگونه متوجه بشویم که بهترین آموزشگاه کنکور کشور را انتخاب کرده‌ایم؟

 • مقایسه بسیار مهم است. شما باید از هیجانی شدن پرهیز کنید. شما نباید وعده‌­هایی که به شما داده می­‌شود را به سادگی بپذیرید. حتما در کلاس‌­های رایگان چند مجموعه شرکت کنید و بسته‌های هدیه‌ی مجموعه‌های مختلف را ببینید. حتماً و حتماً و حتماً به رضایت افرادی که سال قبل در آن کلاس‌­ها شرکت کرده‌اند توجه کنید.
  اگر یک مجموعه­ نظرات دانش‌­آموزان خود را قرار نداده است به این معنی است که رضایتی وجود ندارد.
  به قیمت‌ها توجه کنید و فکر نکنید که گران بودن حتما به معنای خوب بودن است. توصیه‌ی ما به شما این است که از کلاس‌­هایی که ویدیوهای ضبط‌شده ارائه می­‌دهند استفاده کنید.
  متاسفانه هنوز در کشور ما زیرساخت‌­های آموزش آنلاین وجود ندارد و مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن، همپوشانی کلاس­‌های مختلف با یکدیگر در یک زمان (مثلاً شما دوست دارید عربی را در یک مجموعه و فیزیک را در یک مجموعه‌ی دیگر باشید اما زمان کلاس‌­ها با یکدیگر همپوشانی دارد) و سایر موارد باعث شده است که ضرر کلاس آنلاین نسبت به سود آن بیشتر باشد. البته علت ذکر این موضوع این نیست که نگارنده در مجموعه‌ای مشغول به کار است که آموزش به شکل فیلم‌­های ضبط‌شده دارد.
  علت این مواردی است که ذکر شد و طبیعتاً اگر روزی زیرساخت­‌های آموزش آنلاین آماده شود، بنیان نیز آموزش آنلاین و زنده را به خدمات خود اضافه خواهد کرد.
  در عین حال دیدن کلاس­‌های ضبطشده‌ی آنلاین برای شما جذاب نیست. زیرا مخاطب دبیر برای افرادی است که در کلاس حاضر بوده اند. در حالی که در ویدیوهای ضبطشده، مخاطب شما هستید.

 

no altبنیان | 01 خرداد 1403 | 7 دقیقه زمان مطالعه
اشتراک گذاری:
no alt

سلام سلام سلام. می‌دونیم که همه‌ی دانش‌­آموزان این دغدغه را دارند که با توجه به هزینه‌ای که صرف می‌کنند، بهترین آموزشگاه کلاس کنکور را انتخاب کنند.

البته برای بسیاری از دانش‌آموزان، میزان شهریه حتی در اولویت دوم قرار دارد در واقع مثلاً دانش‌آموزان تجربی به دنبال این هستند که بهترین کلاس کنکور برای پزشکی یا سایر رشته‌های تاپ را شرکت کنند و خیالشان از آموزش و ارائه‌ی کامل نکات راحت باشد.

بنابراین در این مقاله می‌خواهیم با شما در مورد ویژگی‌های برترین آموزشگاه­‌ها و کلاس­‌های کنکوری و تقویتی صحبت کنیم تا شما بتوانید با بررسی این موارد بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدیریت قوی و باثبات :

اصلی‌­ترین ویژگی بهترین آموزشگاه‌­های کنکور کشور، ثبات مدیریتی است. به عبارتی در بحث کنکور، با توجه به ویژگی‌های اخلاقی دبیران و مسئولیت بسیار زیادی که مدیریت یک مجموعه در قبال دانش‌آموزان و اولیای آنان دارد، باثبات بودن یک مجموعه بسیار مهم است.

مثلاً در همین دوره‌ی کرونا و با شروع فعالیت مجموعه‌های آنلاین، مجموعه‌های مختلفی قارچ‌گونه ایجاد شدند و در یک ماه شاید بیش از ۲۰ مجموعه‌ی آنلاین با دبیران مختلف اعلام موجودیت کردند و شروع به تبلیغات گسترده کردند اما بعد از گذشت یکسال، صرفاً سه الی چهار مجموعه باقی ماندند و بقیه منحل شدند.

در این موارد، مثلاً دانش‌­آموز دهمی که با آن مجموعه شروع به یادگیری کرده بود، در سال یازدهم متوجه شد که دیگر چنین مجموعه‌ای وجود ندارد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که به دوام و ثبات مدیریتی یک مجموعه بسیار دقت کنید.

دومین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

رضایت دانش‌­آموزانی که سال گذشته از خدمات آن موسسه استفاده کرده‌اند. (بسیار بسیار مهم)

برای آن که متوجه بشوید یک آموزشگاه یا مدرسه‌ی کنکور را می­‌توانید در گروه بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور قرار دهید یا خیر، باید به رضایت دانش‌­آموزان سال گذشته‌ی آن‌­ها توجه کنید.

خود شما به عنوان دانش‌­آموز، اگر از یک مجموعه راضی باشید حتما از آن تعریف می‌­کنید و اگر از یک مجموعه ناراضی باشید و احساس کنید به ادعاهای خود عمل نکردند، حتما این موضوع را به سایر

دانش‌­آموزان اطلاع خواهید داد.

بنابراین مثلاً بهترین کلاس شیمی کنکور کلاسی است که بتواند تعداد زیادی نظر مثبت و رضایت اعلامی دانش‌­آموزان خود را به شما نشان بدهد.

در بین مجموعه­‌های آموزشی در ایران شاید با ارفاق، سه مجموعه‌ی آموزشی رضایت دانش‌­آموزان خود را اعلام می­‌کنند و در سایر مجموعه‌ها، رضایت­‌های ساختگی و یا رضایت­‌هایی که توسط مشاورین مجموعه اعلام می­‌شود و واقعیت ندارد، نشان داده می‌شود.

بنابراین شما برای یافتن بهترین کلاس کنکور برای پزشکی، به دانش­‌آموزانی که اعلام رضایت کرده‌اند مراجعه کنید و مستقیماً با آنان صحبت کنید. به مجموعه‌هایی که رضایت را بدون قراردادن آیدی دانش‌­آموز اعلام می­‌کنند اعتماد نکنید.

rezayat danesh amuzani ke az khadamat an moasse estefade karde and-01.jpg

سومین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

دبیران با کیفیت (تیغ دولبه)

ویژگی سوم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور در ایران، داشتن دبیران با کیفیت است. متاسفانه در چند سال اخیر یک رویه باب شده است که مثلاً نام دو یا سه دبیر مطرح را به عنوان دبیران برتر اعلام می‌کنند و در کنار آن اسم‌­ها، نام دبیر مجموعه‌ی مورد نظر نیز نوشته می­‌شود.

مثلاً در درس ادبیات نام استاد شاهین شاهین­ زاد را که جزء برترین دبیران ادبیات کشور هستند را می‌­نویسند و در کنار آن نام یک دبیر ادبیات ناشناخته که از قضا دبیر ادبیات همان مجموعه نیز هست را ذکر می‌کنند.

یک مقاله با عنوان اساتید برتر کنکور در سایت بنیان قرار داده شده که به شما یاد می‌­دهد چگونه متوجه شوید اساتید برتر کنکور چه ویژگی­‌هایی دارند.

چهارمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

روش آموزشی مناسب (بسیار مهم و حیاتی)

بسیاری از دانش­‌آموزان قبل از این‌که بخواهند بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور را انتخاب کنند، درگیر این سوال هستند که آیا کلاس کنکور شرکت کنم؟

از نظر ما پاسخ این سوال این است که آیا این کلاس برای شما مفید است یا خیر! به عبارتی حتی در معرفی بهترین آموزشگاه کلاس کنکور در ایران نیز، روش آموزشی بسیار تعیین‌کننده و حیاتی است.

در حال حاضر دو نوع آموزش در کشور وجود دارد. آموزشی حضوری و آموزش مجازی. آموزش مجازی به دو حالت آنلاین (تدریس زنده) و VOD (تدریس‌های ضبط شده) انجام می‌­شود.

از نظر بنیان بهترین شیوه‌ی آموزشی، آموزش قطره‌ای است. در آموزش قطره‌ای، به جای این‌که مطالب در ۹۰ دقیقه به شما ارائه شود و باعث تشدید مشکلاتی مانند عدم تمرکز، القاء سخت بودن مطالب، عدم توانایی مرور، یاد نگرفتن مطالب به علت عدم تسلط در مطالب قبلی و کاهش سرعت مطالعه شود، مطالب در قالب ویدیوهای ۵ الی ۵ دقیقه ای به شما ارائه می­‌شود.

در نتیجه دیگر مشکل عدم تمرکز ندارید و احساس نمی­‌کنید که مطالب سخت است، زیرا بمباران اطلاعاتی نمی‌شوید و در هر ویدئو صرفً ۵ یا ۶ نکته یاد میگیرید.

در عین حال اول یک مطلب را یاد می‌­گیرید و تمرین می­‌کنید و بعد مطلب بعدی را یاد می‌گیرید و در نتیجه پیش‌نیازها را یاد گرفته‌اید و مطالب بعدی را راحت‌تر یاد می­‌گیرید.

در عین حال مرور مطالب برای شما ساده‌تر می‌شود. مثلاً مرور زیست برای شما سریع‌تر می‌شود. در واقع آموزش قطره‌­ای پاسخ به این سوال است که چگونه زیست را در یک ماه مرور کنیم.

ravesh amuzeshi monaseb-01.jpg

پنجمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

قیمت منصفانه

پنجمین ویژگی بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور، قیمت منصفانه‌ی آن است. دقت کنید! نگفتیم قیمت پایین! نگفتیم قیمت بالا! گفتیم قیمت منصفانه.

به عبارتی متاسفانه دانش‌­آموزان احساس می‌­کنند، هر آموزشی که گران قیمت‌­تر است بهتر است. موسسه‌های آموزشی نیز این موضوع را می­‌دانند و در نتیجه، محصول خود را چند برابر قیمت می­‌فروشند.

مثلاً موسسه‌­ای وجود دارد که آموزش زیست کنکور را به قیمت ۵ میلیون تومان آموزش می­‌فروشد. تازه مطالب مشاوره‌ای مانند چگونه زیست بخوانیم را هم جداگانه می­‌فروشند و دانش‌آموز، مظلوم واقع

می‌­شود.

از طرف دیگر موسساتی هستند که قیمت خود را بسیار پایین و حتی رایگان قرار می‌دهند، اما طبیعتاً آموزش‌­های آنان کیفیت پایینی دارد و اساتید برتر کنکور با آنان همکاری نمی­‌کنند.

این‌جا درست است که دانش‌­آموز ارزان خریداری کرده است اما در عوض یکسال عمرش تلف می­‌شود و در نهایت در رشته‌ی دلخواه نیز قبول نمی­‌شود. شما باید برای انتخاب بهترین آموزشگاه تحصیلی تهران و بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور ایران، قیمت ارائه شده‌ی را با خدمات آن مجموعه مقایسه کنید.

سپس مجموعه‌­ای که از نظر شما بهتر است و بهتر به شما آموزش می­‌دهد را انتخاب کنید، حتی اگر قیمت پایین­‌تری داشته باشد. یادتان باشد که گران بودن آموزش به معنی بهتر بودن آن نیست. مطلبی که برای انتخاب بهترین موسسه‌ی کنکور مهم است، کیفیت آموزشی آن مجموعه و نیز اثرگذاری آن مجموعه در یادگیری شما می­‌باشد.

ششمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب :

متاسفانه بسیاری از موسسات کنکوری، حتی بهترین موسسه‌ی کنکور هم در ابتدا و قبل از جذب دانش‌­آموز به صورت روزانه با وی در ارتباط هستند و خدمات مشاوره‌ای بسیار زیادی را به وی می‌­دهند. اما در بسیاری از موارد به محض این‌که دانش‌­آموز مبلغ را پرداخت می­‌کند، دیگر خبری از آن پیگیری‌ها و دیگر خدمات نیست. اما چگونه می­‌توان متوجه این موضوع شد؟ راه حل آن، پرسش و پرس‌و‌جو از دانش‌­آموزان سال‌های قبل آن موسسه است.

poshtibani va khadamat pas az forush monaseb-01.jpg

هفتمین ویژگی مهم بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور چیست؟

ارائه‌ی آموزش قبل از خرید (بسیار مهم و حیاتی و البته گول‌زننده)

بهترین آموزشگاه کنکور کشور و بهترین آموزشگاه‌­ها و کلاس‌­های کنکوری و تقویتی همگی قبل از اینکه دانش‌­آموز شهریه را پرداخت کند، اقدام به برگزاری کلاس‌­های رایگان می‌نمایند.

هدف از این کلاس‌­ها، آشنایی دانش­‌آموزان با شیوه‌ی تدریس دبیران و روش آموزشی است. حالا این موضوع هم می‌­تواند خوب باشد و هم می‌­تواند بد باشد.

بد بودن زمانی است که این کلاس‌­ها محدود به یک یا دو جلسه باشد. در این حالت دبیر اقدام به شومن کاری و ارائه‌ی نکات مختلف (شاید همه‌ی نکاتی که بلد است) می‌­کند و دانش‌آموز را متقاعد می‌نماید که اقدام به پرداخت شهریه برای حضور در کلاس نماید.

اما بعد از آن، دانش­‌آموز با حضور در جلسات بعدی متوجه می‌­شود که دبیر دیگر کیفیت اولیه را ندارد و نکاتی که می­‌گوید نیز به اندازه جلسات رایگان، خوب و عمیق نمی ‌باشد.

در واقع موضوعی که در انتهاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور باید دقت کنید این است که اگر کلاس آنلاین است، حداقل ده جلسه بتوانید در آن کلاس­‌ها شرکت کنید و اگر فیلم و دی‌وی‌دی است، حداقل آموزش یک یا دو فصل از هر سال را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

ارائه‌ی ۱ یا ۲ فیلم برای بررسی کیفیت دبیر و شیوه‌ی آموزش اصلاً و ابداً موثر نیست.

نتیجه‌گیری

امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور کمک کرده باشد. از شما دعوت می­‌کنیم که با عضویت رایگان در وب اپلیکیشن بنیان و مشاهده‌ی بسته‌ی هدیه، موارد ذکرشده را حتی برای مجموعه‌ی آموزشی بنیان بررسی کنید و در صورتی که رضایت شما را جلب کرد (که حتماً همینطور است) نسبت به استفاده از بسته‌ی هدیه‌ی رایگان و رشد ۲۰ درصدی در هر کدام از دروس به صورت رایگان اقدام نمایید.

برای عضویت رایگان، فقط کافی است در صفحه‌ی اصلی روی گزینه‌ی عضویت یا ورود کلیک کنید و اقدام به عضویت رایگان نمایید.

بنابراین در جمع‌بندی این مقاله،  برای انتخاب بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور و معرفی بهترین آموزشگاه و کلاس کنکور در ایران به موارد زیر دقت کنید :

 

سوال : بهترین موسسه‌ی کنکور و بهترین آموزشگاه کنکور کشور را چگونه انتخاب کنیم؟

 • به ثبات مجموعه و قدمت آن توجه کنید. (اهمیت ۱۰ درصد)
 • به کادر دبیران توجه کنید. (اهمیت ۱۰درصد)
 • به روش آموزشی آن مجموعه توجه کنید. (اهمیت ۲۵ درصد)
 • به رضایت دانش‌­آموزان سال قبل مجموعه دقت کنید. (اهمیت ۲۰ درصد)
 • به بسته‌ی هدیه‌ی رایگان و کیفیت آن و حجمی از آموزش که در دسترس شما است توجه کنید. (اهمیت ۲۰ درصد)
 • به پشتیبانی و خدمات پس از فروش توجه کنید. (اهمیت ۷.۵ درصد)
 • به قیمت آن توجه کنید. (اهمیت ۷.۵ درصد)

 

سوال : چگونه متوجه بشویم که بهترین آموزشگاه کنکور کشور را انتخاب کرده‌ایم؟

 • مقایسه بسیار مهم است. شما باید از هیجانی شدن پرهیز کنید. شما نباید وعده‌­هایی که به شما داده می­‌شود را به سادگی بپذیرید. حتما در کلاس‌­های رایگان چند مجموعه شرکت کنید و بسته‌های هدیه‌ی مجموعه‌های مختلف را ببینید. حتماً و حتماً و حتماً به رضایت افرادی که سال قبل در آن کلاس‌­ها شرکت کرده‌اند توجه کنید.
  اگر یک مجموعه­ نظرات دانش‌­آموزان خود را قرار نداده است به این معنی است که رضایتی وجود ندارد.
  به قیمت‌ها توجه کنید و فکر نکنید که گران بودن حتما به معنای خوب بودن است. توصیه‌ی ما به شما این است که از کلاس‌­هایی که ویدیوهای ضبط‌شده ارائه می­‌دهند استفاده کنید.
  متاسفانه هنوز در کشور ما زیرساخت‌­های آموزش آنلاین وجود ندارد و مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن، همپوشانی کلاس­‌های مختلف با یکدیگر در یک زمان (مثلاً شما دوست دارید عربی را در یک مجموعه و فیزیک را در یک مجموعه‌ی دیگر باشید اما زمان کلاس‌­ها با یکدیگر همپوشانی دارد) و سایر موارد باعث شده است که ضرر کلاس آنلاین نسبت به سود آن بیشتر باشد. البته علت ذکر این موضوع این نیست که نگارنده در مجموعه‌ای مشغول به کار است که آموزش به شکل فیلم‌­های ضبط‌شده دارد.
  علت این مواردی است که ذکر شد و طبیعتاً اگر روزی زیرساخت­‌های آموزش آنلاین آماده شود، بنیان نیز آموزش آنلاین و زنده را به خدمات خود اضافه خواهد کرد.
  در عین حال دیدن کلاس­‌های ضبطشده‌ی آنلاین برای شما جذاب نیست. زیرا مخاطب دبیر برای افرادی است که در کلاس حاضر بوده اند. در حالی که در ویدیوهای ضبطشده، مخاطب شما هستید.

 

برچسب ها:
bonyan logo
بنیان زیست بوم آموزش و یادگیری خلاق و لذت­بخش است. در بنیان به گونه ای می­ آموزیم که بیاموزیم. دنیایی که حال خوب یادگیری ­اش بیشتر از اضطراب­ ها، تکلیف­ ها و سختی­ هاست. بنیانی که شوید، بنیانی یاد می ­گیرید. بنیان؛ قطره ­ای که دریا می­شود!

تماس با ما

90006909

info@bonyani.ir

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 2

کلیه حقوق این سرویس (وب‌سایت و اپلیکیشن‌های موبایل) محفوظ است.