مقالاتمعرفی بهترین اساتید کنکور ۱۴۰۲

شرکت در آزمون کنکور و کسب بهترین رتبه برای ورود به دانشگاه، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جوانان است. پذیرش محدود دانشگاه‌های دولتی و همچنین رقابت تعداد زیادی از دانش‌آموزان در سراسر کشور، از جمله عواملی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید و تلاشتان را برای رسیدن به بهترین نتایج دوچندان کنید. اما آیا تلاش شما هدفمند است؟ شما از این موضوع که در مسیر صحیح و با برنامه‌ریزی دقیق قدم گذاشته‌اید، اطمینان دارید؟ آیا می‌دانید که بهترین راه برای نزدیک شدن به اهدافتان در قبولی کنکور کدام است؟ کدام اساتید می‌توانند به‌عنوان بهترین همراه و راهنما در کنار شما باشند؟ سوال‌های بسیاری وجود دارد که باید پاسخ روشن و واضحی به آن‌ها بدهید تا به این صورت بتوانید قبولی در کنکور با بهترین رتبه را تضمین کنید. نگران نباشید! ما برای پاسخ به دغدغه‌های شما در کنارتان هستیم.

اهمیت انتخاب بهترین اساتید کنکور

شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که آیا باید در انتخاب اساتید کنکور وسواس به خرج دهیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که اساتید کنکور نقش مهم و موثری در موفقیت شما ایفا می‌کنند. باید بدانید که تلاش شما در کنار راهنمایی‌ها و نحوه‌ی تدریس استادی که انتخاب می‌کنید، معنا پیدا می‌کند و به نتیجه می‌رسد. آشنایی با بهترین اساتید کنکور شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، اما با کمی تحقیق و پرس‌وجو، بررسی نحوه‌ی تدریس هر کدام از اساتید و همچنین ارزیابی نتیجه‌ی عملکرد آن‌ها می‌توانید بهترین استاد کنکور را انتخاب کرده و از علم و تجربه‌ی آن‌ها استفاده کنید.

یکی از عوامل مهمی که اهمیت انتخاب بهترین اساتید کنکور را نشان می‌دهد، این است که هر مدرسی از روش خاصی برای تدریس استفاده می‌کند که به طور قطع در موفقیت شما تاثیر دارد. بنابراین باید فردی را انتخاب کنید که از به‌روزترین و تاییدشده‌ترین متدهای تدریس استفاده کرده و در عین حال بر روش کار خود مسلط باشد. اساتید موسسه‌ی بنیان، با سابقه‌ی درخشان در کمک به دانش‌آموزان به منظور آماده‌سازی آن‌ها برای حضور در بهترین دانشگاه‌های کشور شناخته شده هستند. از جمله مهم‌ترین افتخارات این اساتید این است که شاگردان زیادی را تا نشستن پشت میزهای دانشگاه‌های دولتی و در رشته‌ای که علاقه داشته‌اند، همراهی کرده‌اند و این مسیر همچنان ادامه دارد.

بهترین اساتید کنکور کشور چه ویژگی‌های شخصیتی دارند؟

این موضوع که اساتید کنکور باید از دانش بالایی برخوردار باشند، روش تدریس موثر و اصولی را پیگیری کنند و همچنین در برنامه‌ریزی و هدایت دانش‌آموزان تجربه و بینش کافی داشته باشند، بسیار مهم است، اما آیا همین کافی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که علاوه‌بر موارد ذکر شده، باید ویژگی‌های شخصیتی استادی که انتخاب می‌کنید را نیز در نظر داشته باشید. شما در یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی خود قرار دارید و به یک همراه و مشاور عالم و در عین حال مهربان و دلسوز نیاز دارید. به این معنی که شما در اولین قدم باید بتوانید با مدرس کنکور خود دوست و یکدل شوید تا بتوانید از دانسته‌های علمی او بهره ببرید. بنابراین اساتیدی را انتخاب کنید که علاوه‌بر سابقه‌ی درخشان علمی، این ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری را داشته باشند:

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_behtarin asatid konkur che vizhegihay daran-01.png

اساتید کنکور باید مهربان و دلسوز باشند.

محبت، مهربانی و همچنین دلسوز بودن از ویژگی‌های اصلی یک استاد خوب محسوب می‌شود. این بدان معناست که استاد مورد نظر علاوه‌بر تدریس، می‌تواند از شما، نگرانی‌ها و استرس‌هایتان مراقبت کرده و برای سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است، راه‌حل‌های درستی پیدا کند. این افراد هیچ‌وقت به شما نمی‌گویند که وقت ندارم، نمی‌دانم و یا فلان مسائل به من مربوط نمی‌شود. بلکه با مهربانی و محبت برای حل هر مشکل شما تلاش کرده و دلسوزانه شما را در مسیری که قدم گذاشته‌اید، همراهی می‌کنند.

تحصیلات در حوزه‌ی مربوطه در دانشگاه معتبر

اولین ویژگی که باید در بهترین اساتید کنکور ایران جستجو کنیم، داشتن تحصیلات دانشگاهی در رشته‌ی مربوطه و در دانشگاه معتبر می‌باشد. به عبارتی اگر قرار است کسی جزء اساتید برتر کنکور ایران باشد، مثلا جزء اساتید برتر کنکور ریاضی باشد، باید حتماً در رشته‌های مهندسی، یا رشته‌های ریاضی مرتبط در دانشگاهی معتبر درس خوانده باشد.

زیرا یک دبیر زمانی می­‌تواند همه‌ی نکات را به شما منتقل کند و مفهومی تدریس کند که خود آن‌ها کامل و دانشگاهی بلد باشد! اگر یک فردی مثلا در دانشگاه آزاد یک رشته‌ی غیرمرتبط را خوانده باشد و در دوران دانشجویی نیز خیلی به درس اهمیت نداده باشد (اگر به درس اهمیت می‌داد که دانشگاه سراسری قبول می‌شد)، طبیعتاً سواد کافی برای تدریس به شما و گفتن نکات ترکیبی و مفهومی را ندارد و عملاً با استفاده از مطالب کتاب‌های کمک آموزشی و نکات آزمون­‌ها تدریس می­‌کند.

متاسفانه در کشور ما، بسیاری از اساتید برتر کنکوری از طریق تبلیغات وسیع و پوپولیسم و خدای نکرده دروغ، نام خود را بر سر زبان­‌ها انداخته‌اند. بارها دیده شده دبیرانی که خود را جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کشور می‌­دانند، حتی از دانشگاه فارغ‌التحصیل هم نشده‌اند اما خود را جراح و پزشک و …. معرفی می‌کنند.

دقت کنید که درس خواندن در دانشگاه معتبر بسیار مهم است. زیرا هر چه دانشگاه معتبر باشد، سختگیری اساتید آن دانشگاه بیشتر و در نتیجه دانشجوی مربوطه که الان استاد شما می­‌باشد، با سوادتر خواهد بود.

رضایت دانش‌آموزان سال گذشته

بهترین اساتید برتر کنکور افرادی هستند که دانش­‌آموزان سال‌های قبل آن‌ها از روش تدریس و نتیجه‌ای که از این دبیر گرفته‌اند راضی هستند.

بسیار رخ می‌دهد که دبیر مربوطه که مثلا خود را جزء اساتید برتر کنکور ادبیات می‌داند، در طول سال با روش تدریس و شوخ‌طبعی و سایر موارد، دانش‌آموزان را به خود وابسته می‌نماید و با اغراق و سایر صحبت‌ها به دانش‌آموز القا می‌کند که اگر دانش‌آموز هر چه ایشان می‌گوید گوش دهد، حتماً نتیجه خواهد گرفت.

اما بعد از کنکور، دانش‌آموز متوجه می‌شود که بسیاری از سوالات کنکور در جزوه‌ی ایشان گفته و تدریس نشده است. طبیعتاً اگر دانش‌آموز سال گذشته‌ی دبیران، از دبیر مربوطه رضایت داشته باشند و اعلام کنند که سوالات مثلاً کنکور عربی در جزوه‌ی ایشان بوده و ایشان نکات مربوطه را تدریس کرده است، می‌توان آن دبیر را جزء اساتید برتر کنکور عربی در نظر گرفت.

به شما توصیه‌ی اکید می‌کنیم که مثلاً اگر در شیراز هستید و دنبال اساتید برتر کنکور شیراز می‌باشید، از دانش‌آموزان سال گذشته‌ی آن دبیر در مورد کیفیت تدریس ایشان پرس‌و‌جو نمایید.

اساتید کنکور با دانش‌آموختگان خود دوست هستند.

اگر می‌خواهید دوران سخت و پراسترس پیش از کنکور را با راحتی و آرامش بیشتری سپری کنید، باید اساتیدی را انتخاب کنید که مانند یک دوست با شما رفتار کرده و رابطه‌ی خوب و موثری را با دانش‌آموزان خود ایجاد می‌کنند. وجود یک رابطه‌ی دوستانه بین شاگرد و استاد، در روند یادگیری و احساس راحتی شما در کلاس‌های درس، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. تجربه نشان داده است که دانش‌آموزانی که با اساتید کنکور خود رابطه‌ی صمیمی دارند، انگیزه‌ی بالاتری برای افزایش تلاش و دنبال کردن مطالب بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده داشته و در نهایت نیز موفقیت‌های چشم‌گیری کسب می‌کنند.

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_asatid konkur ba danesh amukhtegan khod dust hastand-01.png

اساتید کنکور باید پیگیر تحصیل دانش‌آموختگان خود باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی مهم و تاثیرگذار که باید در انتخاب بهترین اساتید کنکور، به آن توجه داشته باشید، روحیه‌ی پیگیری آن‌ها است. دانش‌آموزانی که می‌دانند استاد کنکور آن‌ها، پیگیر تحصیل و پیشبرد اصولی و منظم برنامه‌ریزی درسی‌شان است، تلاش خود را بیشتر کرده و در نهایت به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوند. ویژگی پیگیری اساتید به‌طور ناخودآگاه به دانش‌آموزان این موضوع را گوشزد می‌کند که وقت تنگ است و باید برای کنکور آماده شوید.

ارائه‌ی تطابق‌های سوالات کنکور با فیلم‌های آموزشی و تدریس‌های استاد

اساتید برتر کنکور تجربی و اساتید برتر کنکور ریاضی کسانی هستند که بعد از کنکور ناپدید نشوند! گروهی از اساتید در ابتدا بسیار پررنگ هستند، اما بعد از دیدن سوالات کنکور، نه سوالات را تحلیل می‌کنند و نه تطبیق سوالات با جزوه‌ها را نشان می‌دهند.

کسی می‌تواند ادعا کند که جزء اساتید برتر کنکور کشور است که بعد از کنکور، تطبیق سوالات کنکور با جزوه و تدریس‌های خود را ارائه دهد. مثلاً در اینستاگرام مجموعه‌ی بنیان، با توجه به اینکه تدریس‌ها به صورت فیلم‌های ضبط شده است، برای کنکور ۱۴۰۰، دکتر حامد طاهری که جزء اساتید برتر کنکور تجربی و اساتید برتر زیست‌شناسی کشور هستند، تمامی ۵۰ سوال کنکور ۱۴۰۰ را با تدریس‌های خود در قالب فیلم تطبیق داده‌اند!

این نشان می‌دهد که تدریس‌ها کامل بوده و دانش‌آموز با داشتن این تدریس‌ها به راحتی می‌توانسته به سوالات پاسخ بدهد و اگر کسی به سوالات پاسخ نداده، یعنی درس نخوانده است.

اما بسیاری از دبیران، به جای این موضوع از یک حقه‌ی قدیمی اما تاثیرگذار استفاده می‌کنند! به نظرتان این حقه چیست؟

ارائه‌ی قبولی‌ها به جای ارائه‌ی تطابق تدریس‌ها! حقه‌ای قدیمی اما تاثیرگذار.

متاسفانه یک روش گول‌زننده و پوپولیستی بین یک سری از دبیران رایج است و آن روش این است که بعد از کنکور، شروع به اعلام یک سری از رتبه‌ها می‌کنند.

مثلاً در قالب چند استوری اینستاگرامی اعلام می‌کنند مثلاً بیست نفر از رتبه‌های زیر هزار از دانش‌آموزان ایشان بوده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموزان به این نتیجه برسند که این دبیر مثلاً جزء اساتید برتر کنکور شیمی یا اساتید برتر کنکور تهران هستند.

اما این وسط سوالی که وجود دارد و دانش‌آموزان به آن دقت نمی‌کنند این است که آیا این دبیر فقط ۲۰ نفر دانش‌آموز داشته است؟ معمولاً اساتید برتر کنکور، اعلام می‌کنند حداقل بین هزار تا دو هزار دانش‌آموز دارند. آیا همه‌ی این دانش‌آموزان مثلاً زیست کنکور را بالای ۸۰ زده‌اند؟

اما متاسفانه مثلاً اساتید برتر ریاضی کنکور ایران، دانش‌آموزان ضعیف خود را گردن نمی‌گیرند. به عبارتی اگر یک دانش‌آموز فیزیک کنکور را ۸۰ زده است به علت وجود اساتید برتر فیزیک کنکور ایران است، اما وقتی یک دانش‌آموز دیگر فیزیک کنکور را منفی زده است به علت نقص خودش است!

این روش نوعی عوام فریبی است. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم به جای اینکه در این دام بیفتید، از دبیر مربوطه درخواست کنید تطبیق سوالات کنکور را با جزوه‌ی خود یا با فیلم‌های تدریس خود به شما ارائه دهد! حواستان باشد که در این دام نیفتید.

داشتن جزوه‌ی انحصاری و یا تالیف کتاب

جزوه‌ی اساتید برتر کنکور یا تالیفات آنان یکی دیگر از مواردی است که باید در انتخاب اساتید برتر کنکور ایران مورد توجه قرار بدهید.

دبیر باید جزوه‌ی خود را (حداقل چند فصل را) به صورت رایگان در اختیار شما قرار بدهد تا شما بتوانید نگارش و عمق نکات جزوه‌ی ایشان را با سایر دبیران و کتاب‌های درسی مقایسه کنید. دقت کنید که با آنلاین شدن تدریس‌ها، شما دیگر محدودیت جغرافیایی ندارید.

به عبارتی اگر اهل قزوین هستید، لازم نیست دبیر خود را حتماً از بین اساتید برتر کنکور قزوین انتخاب کنید و به راحتی می‌توانید از اساتید برتر کنکور اصفهان یا اساتید برتر کنکور در تهران استفاده کنید. نکته‌ی مهم این است که برای انتخاب دبیر خود زمان بگذارید!

پویا بودن، فعال بودن، به‌روز بودن و خلاق بودن

این موضوع بسیار مهم است. بارها دیده می‌شود که مثلاً افرادی که جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کنکور هستند، به دو گروه تقسیم می‌شوند.

گروه اول کسانی هستند که خیالشان از درآمد و تعداد دانش‌آموز راحت است و عملاً هیچ اپدیتی در جزوه‌ی خود انجام نمی‌دهند و همان مطالبی که ۴ سال قبل تدریس می‌کردند را مجدد تدریس می‌کنند.

گروه دوم دبیرانی هستند که با وجود اینکه خیالشان از درآمد خود راحت است، اما نسبت به به‌روزرسانی و خلاقیت اهتمام دارند. ایده‌های جدید می‌دهند و هر ساله یک خلاقیت به تدریس خود اضافه می‌کنند.

شما می‌توانید با دانلود جزوات اساتید برتر کنکور و همچنین با بررسی پیج اینستاگرام و تلگرام آن دبیر به میزان خلاقیت و فعالیت و پویا بودن آن دبیر پی ببرید. همچنین می‌توانید با بررسی کامنت‌های پست‌های آن دبیر، از میزان رضایت دانش‌آموزان سال گذشته و گستردگی دانش‌آموزان آن دبیر مطلع شوید.

متوجه بشوید که آیا این دبیر صرفاً جزء اساتید برتر کنکور کرج است یا به عنوان اساتید برتر کنکور کرمان و اساتید برتر کنکور کشور نیز حساب می‌شود.

آیا دبیری که ادعا می‌کند جزء اساتید برتر کنکور رشت است، صرفاً تدریس می‌کند یا مطالب مشاوره‌ای مانند چگونه زیست بخوانیم یا نحوه‌ی مرور زیست برای کنکور یا حتی تکنیک‌ها و روش‌های تست زدن در کنکور را نیز آموزش می دهد.

آیا ایشان نظرات و رضایت دانش‌آموزان خود را منتشر می‌کند یا خیر. همه‌ی این‌ها مواردی است که شما حتما باید قبل از انتخاب یک دبیر بررسی کنید.

کماکان اعتقاد ما این است که اگر دبیری ادعا می‌کند جزء اساتید برتر کنکور تجربی می‌باشد، حتماً باید تطبیق سوالات کنکور با آموزش‌های خود را در سایت یا اینستاگرام یا تلگرام خود منتشر کند! اگر این مورد نبود، حتی به نظرات مثبت نیز خیلی نمی‌توان اعتماد کرد.

تدریس جامع، کامل و منطبق بر کتاب درسی

ارائه‌ی نکات منطبق با کتاب درسی بسیار بسیار مهم است. در مبحث کنکور، زمان بسیار اهمیت دارد. دبیرانی هستند که صرفاً نکاتی که بلد هستند را می‌گویند و برای فرار از مسئولیت اعلام می‌کنند که فلان مبحث گفته شده در کتاب اهمیت ندارد.

از این دبیران بسیار بترسید، زیرا حتی اگر این‌ها خود را جزء اساتید برتر بدانند، در عمل اینگونه نیست! اساتید برتر کنکور کشور موظف هستند که تمامی مطالب کتاب را تدریس کنند. گروهی از دبیران نیز در نقطه‌ی مقابل قرار دارند.

به عبارتی برای اینکه اعلام کنند مثلاً جزء اساتید برتر عربی کنکور یا اساتید برتر شیمی کنکور هستند، شروع به گفتن نکات اضافی‌تر از نیاز دانش‌آموز می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموز مجبور شود نکاتی را یاد بگیرد که نیاز ندارد. این باعث می‌شود که دانش‌آموز عقب بیفتد. بسیار بسیار مهم است که تدریس استاد طوری باشد که به دانش‌آموز نکاتی که در آزمون‌های آزمایشی و کنکور آمده است را (نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر) یاد بدهد.

برای شناخت این موضوع بهتر است که بسته‌ی آموزش رایگان هر استاد را مشاهده کنید. دقت کنید که اگر محتوای این بسته‌ی رایگان کم باشد، اعتماد به آن استاد را سخت می‌کند. زیرا اگر فردی مثلاً جزء اساتید برتر کنکور  شیمی است، هراسی از اینکه محتوای آموزشی زیاد در اختیار دانش‌آموز قرار بدهد ندارد و اساتیدی از این موضوع هراس دارند که صرفاً یک بخش را می‌توانند خوب تدریس کنند.

با بهترین اساتید کنکور مجموعه‌ی بنیان آشنا شوید.

 اساتید کنکور بنیان، جزء اساتید برتر کنکور کشور هستند. هر یک از این دبیران همه‌ی ویژگی های بالا را دارند. رضایت زیاد دانش‌آموزان، ارائه‌ی تطبیق سوالات با تدریس‌ها، خوشنامی، جامع و کامل بودن، خلاق بودن و به روز بودن، داشتن تالیفات فراوان و همچنین تحصیلات مرتبط در دانشگاه‌های معتبر جزء ویژگی‌های دبیران کنکور بنیان است.

شما می‌توانید با کلیک روی هر کدام از موارد زیر بیوگرافی دبیران و نمونه‌ی تدریس آن‌ها و نیز محصولات ارائه‌شده توسط این دبیران و رضایت دانش‌آموزانی که از آن محصول استفاده کرده‌اند را به تفصیل ببینید :

 • دکتر حامد طاهری دبیر زیست و جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کشور و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد شاهین شاهین زاد دبیر ادبیات و جزء اساتید برتر کنکور ادبیات و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد فرید شیخی دبیر ریاضی و جزء اساتید برتر ریاضی کنکور ایران و اساتید برتر کنکوری ۱۴۰۲
 • استاد حامد قدیمی دبیر عربی و جزء اساتید برتر عربی کنکور ایران و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد رشاد براتی دبیر فیزیک و جزء اساتید برتر فیزیک کنکور ایران و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • دکتر امیر لطفی نیا، دبیر شیمی و جزء اساتید برتر شیمی کنکور و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_ba behtarin asatid konkur bonyan ashna shavid-01.png

ما در این مقاله، بسیار صریح و رک، مطالب را به شما منتقل کردیم. همه‌ی مواردی که باید به آن دقت کنید را به شما گوشزد کردیم و نگران این نبودیم که آگاهی شما افزایش یابد.

زیرا معتقدیم هر چه آگاهی شما افزایش یابد، انتخاب شما صحیح‌تر می شود. ما اعتقاد داریم که شما حتی برای انتخاب بنیان نیز باید تحقیق کنید. زیرا هرچه بیشتر تحقیق کنید، احتمال اینکه در دام مافیای کنکور و کلاس‌هایی که قارچ‌گونه افزایش پیدا کرده اند، بیفتید کمتر می‌شود.

توصیه می‌کنیم همین الان، شما هم مانند ۱۳ هزار نفر دانش‌آموز دیگر بنیان، بسته‌های هدیه‌ی رایگان بنیان را مشاهده کنید تا هم با روش سریع، جدید و تضمینی آموزش قطره‌ای آشنا بشوید و هم در عمل به شما ثابت شود که همه‌ی اساتید بنیان همه‌‌ی موارد گفته شده را دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که فقط با روزی یک ساعت درس خواندن، در یک ماه به اندازه‌ی یک سال پیشرفت کنید و از کسی که در یک درس مشکل دارد تبدیل به کسی شوید که همان درس را تدریس می‌کند.

برای دریافت بسته‌ی هدیه و عضویت رایگان روی لینک زیر کلیک کنید.

 • لینک عضویت رایگان و دریافت بسته‌ی هدیه‌ی آموزشی (۳۰ درصد مطالب کنکور به صورت رایگان)

سوال : چگونه باید اساتید برتر کنکور تجربی و بهترین اساتید کنکور ایران را تشخیص دهیم؟

 1. دقت کنید که دبیر حتماً تطبیق سوالات کنکور با تدریس یا جزوه‌ی خود را منتشر کرده باشد. آن هم چندین سوال و نه تنها صرفاً یک سوال.
 2. به رضایت دانش‌آموزان سال گذشته‌‌ی ایشان دقت کنید. اینستاگرام و تلگرام وی را بررسی کنید.
 3. به مدرک تحصیلی و خوشنام بودن دبیر دقت کنید.
 4. به جامع و کامل بودن تدریس‌های دبیر دقت کنید.
 5. به این موضوع دقت کنید که آیا دبیر مدام اعلام می‌کند که فلان رتبه و فلان رتبه برای من بوده و نیاز به بازاریابی برای خود دارد یا به جای این کار، مسئولیت همه‌ی دانش‌آموزان خود را بر عهده می‌گیرد و برای تضمین دادن به شما، اقدام به ارائه تطبیق سوالات کنکور با تدریس و جزوه‌ی خود می‌نماید. آیا دبیر مداوم خود را پرزنت می‌کند؟

سوال : اساتید برتر کنکور کشور کدام هستند؟

ما اعتقاد داریم که هر دبیری که این ویژگی‌ها را داشته باشد جزء اساتید برتر کنکور کشور است، حتی اگر مشهور و به نام نباشد. ممکن است یک استاد که جزء اساتید برتر کنکور در مشهد است، این ویژگی‌ها را داشته باشد اما در تهران شناخته شده نباشد و جزء اساتید برتر کنکور تهران یا اساتید برتر کنکور در تبریز مطرح نشود.

این دلیل نمی‌شود که ایشان استاد کاملی نیست و نمی‌تواند به شما کمک کند. از طرف مقابل ممکن است سایت‌های مختلف در یک اقدام هماهنگ با دریافت مبلغی شروع به تبلیغ یک دبیر به عنوان مثلاً اساتید برتر فیزیک کنکور تبریز یا استادان برتر عربی کنکور نمایند، درحالی که این‌طور نیست و تبلیغات باعث گمراه شدن شما و به خطر افتادن آینده‌ی شما می‌شود.

توصیه‌ی ما این است که صرفاً به اسم‌ها توجه نکنید. حتی در بنیان نیز با وجود اینکه دبیران دارای اسم و رسم و شهرت فراوانی هستند، توصیه‌ی ما این است که نمونه تدریس‌ها، رضایت دانش‌آموزان، تطبیق‌ها و غیره را در سایت بنیان و نیز اینستاگرام بنیان مشاهده کنید.

 

 

 

no altبنیان | 01 خرداد 1403 | 7 دقیقه زمان مطالعه
اشتراک گذاری:
no alt

شرکت در آزمون کنکور و کسب بهترین رتبه برای ورود به دانشگاه، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جوانان است. پذیرش محدود دانشگاه‌های دولتی و همچنین رقابت تعداد زیادی از دانش‌آموزان در سراسر کشور، از جمله عواملی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید و تلاشتان را برای رسیدن به بهترین نتایج دوچندان کنید. اما آیا تلاش شما هدفمند است؟ شما از این موضوع که در مسیر صحیح و با برنامه‌ریزی دقیق قدم گذاشته‌اید، اطمینان دارید؟ آیا می‌دانید که بهترین راه برای نزدیک شدن به اهدافتان در قبولی کنکور کدام است؟ کدام اساتید می‌توانند به‌عنوان بهترین همراه و راهنما در کنار شما باشند؟ سوال‌های بسیاری وجود دارد که باید پاسخ روشن و واضحی به آن‌ها بدهید تا به این صورت بتوانید قبولی در کنکور با بهترین رتبه را تضمین کنید. نگران نباشید! ما برای پاسخ به دغدغه‌های شما در کنارتان هستیم.

اهمیت انتخاب بهترین اساتید کنکور

شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که آیا باید در انتخاب اساتید کنکور وسواس به خرج دهیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که اساتید کنکور نقش مهم و موثری در موفقیت شما ایفا می‌کنند. باید بدانید که تلاش شما در کنار راهنمایی‌ها و نحوه‌ی تدریس استادی که انتخاب می‌کنید، معنا پیدا می‌کند و به نتیجه می‌رسد. آشنایی با بهترین اساتید کنکور شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، اما با کمی تحقیق و پرس‌وجو، بررسی نحوه‌ی تدریس هر کدام از اساتید و همچنین ارزیابی نتیجه‌ی عملکرد آن‌ها می‌توانید بهترین استاد کنکور را انتخاب کرده و از علم و تجربه‌ی آن‌ها استفاده کنید.

یکی از عوامل مهمی که اهمیت انتخاب بهترین اساتید کنکور را نشان می‌دهد، این است که هر مدرسی از روش خاصی برای تدریس استفاده می‌کند که به طور قطع در موفقیت شما تاثیر دارد. بنابراین باید فردی را انتخاب کنید که از به‌روزترین و تاییدشده‌ترین متدهای تدریس استفاده کرده و در عین حال بر روش کار خود مسلط باشد. اساتید موسسه‌ی بنیان، با سابقه‌ی درخشان در کمک به دانش‌آموزان به منظور آماده‌سازی آن‌ها برای حضور در بهترین دانشگاه‌های کشور شناخته شده هستند. از جمله مهم‌ترین افتخارات این اساتید این است که شاگردان زیادی را تا نشستن پشت میزهای دانشگاه‌های دولتی و در رشته‌ای که علاقه داشته‌اند، همراهی کرده‌اند و این مسیر همچنان ادامه دارد.

بهترین اساتید کنکور کشور چه ویژگی‌های شخصیتی دارند؟

این موضوع که اساتید کنکور باید از دانش بالایی برخوردار باشند، روش تدریس موثر و اصولی را پیگیری کنند و همچنین در برنامه‌ریزی و هدایت دانش‌آموزان تجربه و بینش کافی داشته باشند، بسیار مهم است، اما آیا همین کافی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که علاوه‌بر موارد ذکر شده، باید ویژگی‌های شخصیتی استادی که انتخاب می‌کنید را نیز در نظر داشته باشید. شما در یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی خود قرار دارید و به یک همراه و مشاور عالم و در عین حال مهربان و دلسوز نیاز دارید. به این معنی که شما در اولین قدم باید بتوانید با مدرس کنکور خود دوست و یکدل شوید تا بتوانید از دانسته‌های علمی او بهره ببرید. بنابراین اساتیدی را انتخاب کنید که علاوه‌بر سابقه‌ی درخشان علمی، این ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری را داشته باشند:

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_behtarin asatid konkur che vizhegihay daran-01.png

اساتید کنکور باید مهربان و دلسوز باشند.

محبت، مهربانی و همچنین دلسوز بودن از ویژگی‌های اصلی یک استاد خوب محسوب می‌شود. این بدان معناست که استاد مورد نظر علاوه‌بر تدریس، می‌تواند از شما، نگرانی‌ها و استرس‌هایتان مراقبت کرده و برای سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است، راه‌حل‌های درستی پیدا کند. این افراد هیچ‌وقت به شما نمی‌گویند که وقت ندارم، نمی‌دانم و یا فلان مسائل به من مربوط نمی‌شود. بلکه با مهربانی و محبت برای حل هر مشکل شما تلاش کرده و دلسوزانه شما را در مسیری که قدم گذاشته‌اید، همراهی می‌کنند.

تحصیلات در حوزه‌ی مربوطه در دانشگاه معتبر

اولین ویژگی که باید در بهترین اساتید کنکور ایران جستجو کنیم، داشتن تحصیلات دانشگاهی در رشته‌ی مربوطه و در دانشگاه معتبر می‌باشد. به عبارتی اگر قرار است کسی جزء اساتید برتر کنکور ایران باشد، مثلا جزء اساتید برتر کنکور ریاضی باشد، باید حتماً در رشته‌های مهندسی، یا رشته‌های ریاضی مرتبط در دانشگاهی معتبر درس خوانده باشد.

زیرا یک دبیر زمانی می­‌تواند همه‌ی نکات را به شما منتقل کند و مفهومی تدریس کند که خود آن‌ها کامل و دانشگاهی بلد باشد! اگر یک فردی مثلا در دانشگاه آزاد یک رشته‌ی غیرمرتبط را خوانده باشد و در دوران دانشجویی نیز خیلی به درس اهمیت نداده باشد (اگر به درس اهمیت می‌داد که دانشگاه سراسری قبول می‌شد)، طبیعتاً سواد کافی برای تدریس به شما و گفتن نکات ترکیبی و مفهومی را ندارد و عملاً با استفاده از مطالب کتاب‌های کمک آموزشی و نکات آزمون­‌ها تدریس می­‌کند.

متاسفانه در کشور ما، بسیاری از اساتید برتر کنکوری از طریق تبلیغات وسیع و پوپولیسم و خدای نکرده دروغ، نام خود را بر سر زبان­‌ها انداخته‌اند. بارها دیده شده دبیرانی که خود را جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کشور می‌­دانند، حتی از دانشگاه فارغ‌التحصیل هم نشده‌اند اما خود را جراح و پزشک و …. معرفی می‌کنند.

دقت کنید که درس خواندن در دانشگاه معتبر بسیار مهم است. زیرا هر چه دانشگاه معتبر باشد، سختگیری اساتید آن دانشگاه بیشتر و در نتیجه دانشجوی مربوطه که الان استاد شما می­‌باشد، با سوادتر خواهد بود.

رضایت دانش‌آموزان سال گذشته

بهترین اساتید برتر کنکور افرادی هستند که دانش­‌آموزان سال‌های قبل آن‌ها از روش تدریس و نتیجه‌ای که از این دبیر گرفته‌اند راضی هستند.

بسیار رخ می‌دهد که دبیر مربوطه که مثلا خود را جزء اساتید برتر کنکور ادبیات می‌داند، در طول سال با روش تدریس و شوخ‌طبعی و سایر موارد، دانش‌آموزان را به خود وابسته می‌نماید و با اغراق و سایر صحبت‌ها به دانش‌آموز القا می‌کند که اگر دانش‌آموز هر چه ایشان می‌گوید گوش دهد، حتماً نتیجه خواهد گرفت.

اما بعد از کنکور، دانش‌آموز متوجه می‌شود که بسیاری از سوالات کنکور در جزوه‌ی ایشان گفته و تدریس نشده است. طبیعتاً اگر دانش‌آموز سال گذشته‌ی دبیران، از دبیر مربوطه رضایت داشته باشند و اعلام کنند که سوالات مثلاً کنکور عربی در جزوه‌ی ایشان بوده و ایشان نکات مربوطه را تدریس کرده است، می‌توان آن دبیر را جزء اساتید برتر کنکور عربی در نظر گرفت.

به شما توصیه‌ی اکید می‌کنیم که مثلاً اگر در شیراز هستید و دنبال اساتید برتر کنکور شیراز می‌باشید، از دانش‌آموزان سال گذشته‌ی آن دبیر در مورد کیفیت تدریس ایشان پرس‌و‌جو نمایید.

اساتید کنکور با دانش‌آموختگان خود دوست هستند.

اگر می‌خواهید دوران سخت و پراسترس پیش از کنکور را با راحتی و آرامش بیشتری سپری کنید، باید اساتیدی را انتخاب کنید که مانند یک دوست با شما رفتار کرده و رابطه‌ی خوب و موثری را با دانش‌آموزان خود ایجاد می‌کنند. وجود یک رابطه‌ی دوستانه بین شاگرد و استاد، در روند یادگیری و احساس راحتی شما در کلاس‌های درس، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. تجربه نشان داده است که دانش‌آموزانی که با اساتید کنکور خود رابطه‌ی صمیمی دارند، انگیزه‌ی بالاتری برای افزایش تلاش و دنبال کردن مطالب بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده داشته و در نهایت نیز موفقیت‌های چشم‌گیری کسب می‌کنند.

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_asatid konkur ba danesh amukhtegan khod dust hastand-01.png

اساتید کنکور باید پیگیر تحصیل دانش‌آموختگان خود باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی مهم و تاثیرگذار که باید در انتخاب بهترین اساتید کنکور، به آن توجه داشته باشید، روحیه‌ی پیگیری آن‌ها است. دانش‌آموزانی که می‌دانند استاد کنکور آن‌ها، پیگیر تحصیل و پیشبرد اصولی و منظم برنامه‌ریزی درسی‌شان است، تلاش خود را بیشتر کرده و در نهایت به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوند. ویژگی پیگیری اساتید به‌طور ناخودآگاه به دانش‌آموزان این موضوع را گوشزد می‌کند که وقت تنگ است و باید برای کنکور آماده شوید.

ارائه‌ی تطابق‌های سوالات کنکور با فیلم‌های آموزشی و تدریس‌های استاد

اساتید برتر کنکور تجربی و اساتید برتر کنکور ریاضی کسانی هستند که بعد از کنکور ناپدید نشوند! گروهی از اساتید در ابتدا بسیار پررنگ هستند، اما بعد از دیدن سوالات کنکور، نه سوالات را تحلیل می‌کنند و نه تطبیق سوالات با جزوه‌ها را نشان می‌دهند.

کسی می‌تواند ادعا کند که جزء اساتید برتر کنکور کشور است که بعد از کنکور، تطبیق سوالات کنکور با جزوه و تدریس‌های خود را ارائه دهد. مثلاً در اینستاگرام مجموعه‌ی بنیان، با توجه به اینکه تدریس‌ها به صورت فیلم‌های ضبط شده است، برای کنکور ۱۴۰۰، دکتر حامد طاهری که جزء اساتید برتر کنکور تجربی و اساتید برتر زیست‌شناسی کشور هستند، تمامی ۵۰ سوال کنکور ۱۴۰۰ را با تدریس‌های خود در قالب فیلم تطبیق داده‌اند!

این نشان می‌دهد که تدریس‌ها کامل بوده و دانش‌آموز با داشتن این تدریس‌ها به راحتی می‌توانسته به سوالات پاسخ بدهد و اگر کسی به سوالات پاسخ نداده، یعنی درس نخوانده است.

اما بسیاری از دبیران، به جای این موضوع از یک حقه‌ی قدیمی اما تاثیرگذار استفاده می‌کنند! به نظرتان این حقه چیست؟

ارائه‌ی قبولی‌ها به جای ارائه‌ی تطابق تدریس‌ها! حقه‌ای قدیمی اما تاثیرگذار.

متاسفانه یک روش گول‌زننده و پوپولیستی بین یک سری از دبیران رایج است و آن روش این است که بعد از کنکور، شروع به اعلام یک سری از رتبه‌ها می‌کنند.

مثلاً در قالب چند استوری اینستاگرامی اعلام می‌کنند مثلاً بیست نفر از رتبه‌های زیر هزار از دانش‌آموزان ایشان بوده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموزان به این نتیجه برسند که این دبیر مثلاً جزء اساتید برتر کنکور شیمی یا اساتید برتر کنکور تهران هستند.

اما این وسط سوالی که وجود دارد و دانش‌آموزان به آن دقت نمی‌کنند این است که آیا این دبیر فقط ۲۰ نفر دانش‌آموز داشته است؟ معمولاً اساتید برتر کنکور، اعلام می‌کنند حداقل بین هزار تا دو هزار دانش‌آموز دارند. آیا همه‌ی این دانش‌آموزان مثلاً زیست کنکور را بالای ۸۰ زده‌اند؟

اما متاسفانه مثلاً اساتید برتر ریاضی کنکور ایران، دانش‌آموزان ضعیف خود را گردن نمی‌گیرند. به عبارتی اگر یک دانش‌آموز فیزیک کنکور را ۸۰ زده است به علت وجود اساتید برتر فیزیک کنکور ایران است، اما وقتی یک دانش‌آموز دیگر فیزیک کنکور را منفی زده است به علت نقص خودش است!

این روش نوعی عوام فریبی است. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم به جای اینکه در این دام بیفتید، از دبیر مربوطه درخواست کنید تطبیق سوالات کنکور را با جزوه‌ی خود یا با فیلم‌های تدریس خود به شما ارائه دهد! حواستان باشد که در این دام نیفتید.

داشتن جزوه‌ی انحصاری و یا تالیف کتاب

جزوه‌ی اساتید برتر کنکور یا تالیفات آنان یکی دیگر از مواردی است که باید در انتخاب اساتید برتر کنکور ایران مورد توجه قرار بدهید.

دبیر باید جزوه‌ی خود را (حداقل چند فصل را) به صورت رایگان در اختیار شما قرار بدهد تا شما بتوانید نگارش و عمق نکات جزوه‌ی ایشان را با سایر دبیران و کتاب‌های درسی مقایسه کنید. دقت کنید که با آنلاین شدن تدریس‌ها، شما دیگر محدودیت جغرافیایی ندارید.

به عبارتی اگر اهل قزوین هستید، لازم نیست دبیر خود را حتماً از بین اساتید برتر کنکور قزوین انتخاب کنید و به راحتی می‌توانید از اساتید برتر کنکور اصفهان یا اساتید برتر کنکور در تهران استفاده کنید. نکته‌ی مهم این است که برای انتخاب دبیر خود زمان بگذارید!

پویا بودن، فعال بودن، به‌روز بودن و خلاق بودن

این موضوع بسیار مهم است. بارها دیده می‌شود که مثلاً افرادی که جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کنکور هستند، به دو گروه تقسیم می‌شوند.

گروه اول کسانی هستند که خیالشان از درآمد و تعداد دانش‌آموز راحت است و عملاً هیچ اپدیتی در جزوه‌ی خود انجام نمی‌دهند و همان مطالبی که ۴ سال قبل تدریس می‌کردند را مجدد تدریس می‌کنند.

گروه دوم دبیرانی هستند که با وجود اینکه خیالشان از درآمد خود راحت است، اما نسبت به به‌روزرسانی و خلاقیت اهتمام دارند. ایده‌های جدید می‌دهند و هر ساله یک خلاقیت به تدریس خود اضافه می‌کنند.

شما می‌توانید با دانلود جزوات اساتید برتر کنکور و همچنین با بررسی پیج اینستاگرام و تلگرام آن دبیر به میزان خلاقیت و فعالیت و پویا بودن آن دبیر پی ببرید. همچنین می‌توانید با بررسی کامنت‌های پست‌های آن دبیر، از میزان رضایت دانش‌آموزان سال گذشته و گستردگی دانش‌آموزان آن دبیر مطلع شوید.

متوجه بشوید که آیا این دبیر صرفاً جزء اساتید برتر کنکور کرج است یا به عنوان اساتید برتر کنکور کرمان و اساتید برتر کنکور کشور نیز حساب می‌شود.

آیا دبیری که ادعا می‌کند جزء اساتید برتر کنکور رشت است، صرفاً تدریس می‌کند یا مطالب مشاوره‌ای مانند چگونه زیست بخوانیم یا نحوه‌ی مرور زیست برای کنکور یا حتی تکنیک‌ها و روش‌های تست زدن در کنکور را نیز آموزش می دهد.

آیا ایشان نظرات و رضایت دانش‌آموزان خود را منتشر می‌کند یا خیر. همه‌ی این‌ها مواردی است که شما حتما باید قبل از انتخاب یک دبیر بررسی کنید.

کماکان اعتقاد ما این است که اگر دبیری ادعا می‌کند جزء اساتید برتر کنکور تجربی می‌باشد، حتماً باید تطبیق سوالات کنکور با آموزش‌های خود را در سایت یا اینستاگرام یا تلگرام خود منتشر کند! اگر این مورد نبود، حتی به نظرات مثبت نیز خیلی نمی‌توان اعتماد کرد.

تدریس جامع، کامل و منطبق بر کتاب درسی

ارائه‌ی نکات منطبق با کتاب درسی بسیار بسیار مهم است. در مبحث کنکور، زمان بسیار اهمیت دارد. دبیرانی هستند که صرفاً نکاتی که بلد هستند را می‌گویند و برای فرار از مسئولیت اعلام می‌کنند که فلان مبحث گفته شده در کتاب اهمیت ندارد.

از این دبیران بسیار بترسید، زیرا حتی اگر این‌ها خود را جزء اساتید برتر بدانند، در عمل اینگونه نیست! اساتید برتر کنکور کشور موظف هستند که تمامی مطالب کتاب را تدریس کنند. گروهی از دبیران نیز در نقطه‌ی مقابل قرار دارند.

به عبارتی برای اینکه اعلام کنند مثلاً جزء اساتید برتر عربی کنکور یا اساتید برتر شیمی کنکور هستند، شروع به گفتن نکات اضافی‌تر از نیاز دانش‌آموز می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموز مجبور شود نکاتی را یاد بگیرد که نیاز ندارد. این باعث می‌شود که دانش‌آموز عقب بیفتد. بسیار بسیار مهم است که تدریس استاد طوری باشد که به دانش‌آموز نکاتی که در آزمون‌های آزمایشی و کنکور آمده است را (نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر) یاد بدهد.

برای شناخت این موضوع بهتر است که بسته‌ی آموزش رایگان هر استاد را مشاهده کنید. دقت کنید که اگر محتوای این بسته‌ی رایگان کم باشد، اعتماد به آن استاد را سخت می‌کند. زیرا اگر فردی مثلاً جزء اساتید برتر کنکور  شیمی است، هراسی از اینکه محتوای آموزشی زیاد در اختیار دانش‌آموز قرار بدهد ندارد و اساتیدی از این موضوع هراس دارند که صرفاً یک بخش را می‌توانند خوب تدریس کنند.

با بهترین اساتید کنکور مجموعه‌ی بنیان آشنا شوید.

 اساتید کنکور بنیان، جزء اساتید برتر کنکور کشور هستند. هر یک از این دبیران همه‌ی ویژگی های بالا را دارند. رضایت زیاد دانش‌آموزان، ارائه‌ی تطبیق سوالات با تدریس‌ها، خوشنامی، جامع و کامل بودن، خلاق بودن و به روز بودن، داشتن تالیفات فراوان و همچنین تحصیلات مرتبط در دانشگاه‌های معتبر جزء ویژگی‌های دبیران کنکور بنیان است.

شما می‌توانید با کلیک روی هر کدام از موارد زیر بیوگرافی دبیران و نمونه‌ی تدریس آن‌ها و نیز محصولات ارائه‌شده توسط این دبیران و رضایت دانش‌آموزانی که از آن محصول استفاده کرده‌اند را به تفصیل ببینید :

 • دکتر حامد طاهری دبیر زیست و جزء اساتید برتر زیست‌شناسی کشور و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد شاهین شاهین زاد دبیر ادبیات و جزء اساتید برتر کنکور ادبیات و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد فرید شیخی دبیر ریاضی و جزء اساتید برتر ریاضی کنکور ایران و اساتید برتر کنکوری ۱۴۰۲
 • استاد حامد قدیمی دبیر عربی و جزء اساتید برتر عربی کنکور ایران و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • استاد رشاد براتی دبیر فیزیک و جزء اساتید برتر فیزیک کنکور ایران و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲
 • دکتر امیر لطفی نیا، دبیر شیمی و جزء اساتید برتر شیمی کنکور و اساتید برتر کنکور ۱۴۰۲

ba behtarin asatid konkur ashna shavid_ba behtarin asatid konkur bonyan ashna shavid-01.png

ما در این مقاله، بسیار صریح و رک، مطالب را به شما منتقل کردیم. همه‌ی مواردی که باید به آن دقت کنید را به شما گوشزد کردیم و نگران این نبودیم که آگاهی شما افزایش یابد.

زیرا معتقدیم هر چه آگاهی شما افزایش یابد، انتخاب شما صحیح‌تر می شود. ما اعتقاد داریم که شما حتی برای انتخاب بنیان نیز باید تحقیق کنید. زیرا هرچه بیشتر تحقیق کنید، احتمال اینکه در دام مافیای کنکور و کلاس‌هایی که قارچ‌گونه افزایش پیدا کرده اند، بیفتید کمتر می‌شود.

توصیه می‌کنیم همین الان، شما هم مانند ۱۳ هزار نفر دانش‌آموز دیگر بنیان، بسته‌های هدیه‌ی رایگان بنیان را مشاهده کنید تا هم با روش سریع، جدید و تضمینی آموزش قطره‌ای آشنا بشوید و هم در عمل به شما ثابت شود که همه‌ی اساتید بنیان همه‌‌ی موارد گفته شده را دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که فقط با روزی یک ساعت درس خواندن، در یک ماه به اندازه‌ی یک سال پیشرفت کنید و از کسی که در یک درس مشکل دارد تبدیل به کسی شوید که همان درس را تدریس می‌کند.

برای دریافت بسته‌ی هدیه و عضویت رایگان روی لینک زیر کلیک کنید.

 • لینک عضویت رایگان و دریافت بسته‌ی هدیه‌ی آموزشی (۳۰ درصد مطالب کنکور به صورت رایگان)

سوال : چگونه باید اساتید برتر کنکور تجربی و بهترین اساتید کنکور ایران را تشخیص دهیم؟

 1. دقت کنید که دبیر حتماً تطبیق سوالات کنکور با تدریس یا جزوه‌ی خود را منتشر کرده باشد. آن هم چندین سوال و نه تنها صرفاً یک سوال.
 2. به رضایت دانش‌آموزان سال گذشته‌‌ی ایشان دقت کنید. اینستاگرام و تلگرام وی را بررسی کنید.
 3. به مدرک تحصیلی و خوشنام بودن دبیر دقت کنید.
 4. به جامع و کامل بودن تدریس‌های دبیر دقت کنید.
 5. به این موضوع دقت کنید که آیا دبیر مدام اعلام می‌کند که فلان رتبه و فلان رتبه برای من بوده و نیاز به بازاریابی برای خود دارد یا به جای این کار، مسئولیت همه‌ی دانش‌آموزان خود را بر عهده می‌گیرد و برای تضمین دادن به شما، اقدام به ارائه تطبیق سوالات کنکور با تدریس و جزوه‌ی خود می‌نماید. آیا دبیر مداوم خود را پرزنت می‌کند؟

سوال : اساتید برتر کنکور کشور کدام هستند؟

ما اعتقاد داریم که هر دبیری که این ویژگی‌ها را داشته باشد جزء اساتید برتر کنکور کشور است، حتی اگر مشهور و به نام نباشد. ممکن است یک استاد که جزء اساتید برتر کنکور در مشهد است، این ویژگی‌ها را داشته باشد اما در تهران شناخته شده نباشد و جزء اساتید برتر کنکور تهران یا اساتید برتر کنکور در تبریز مطرح نشود.

این دلیل نمی‌شود که ایشان استاد کاملی نیست و نمی‌تواند به شما کمک کند. از طرف مقابل ممکن است سایت‌های مختلف در یک اقدام هماهنگ با دریافت مبلغی شروع به تبلیغ یک دبیر به عنوان مثلاً اساتید برتر فیزیک کنکور تبریز یا استادان برتر عربی کنکور نمایند، درحالی که این‌طور نیست و تبلیغات باعث گمراه شدن شما و به خطر افتادن آینده‌ی شما می‌شود.

توصیه‌ی ما این است که صرفاً به اسم‌ها توجه نکنید. حتی در بنیان نیز با وجود اینکه دبیران دارای اسم و رسم و شهرت فراوانی هستند، توصیه‌ی ما این است که نمونه تدریس‌ها، رضایت دانش‌آموزان، تطبیق‌ها و غیره را در سایت بنیان و نیز اینستاگرام بنیان مشاهده کنید.

 

 

 

برچسب ها:
bonyan logo
بنیان زیست بوم آموزش و یادگیری خلاق و لذت­بخش است. در بنیان به گونه ای می­ آموزیم که بیاموزیم. دنیایی که حال خوب یادگیری ­اش بیشتر از اضطراب­ ها، تکلیف­ ها و سختی­ هاست. بنیانی که شوید، بنیانی یاد می ­گیرید. بنیان؛ قطره ­ای که دریا می­شود!

تماس با ما

90006909

info@bonyani.ir

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 2

کلیه حقوق این سرویس (وب‌سایت و اپلیکیشن‌های موبایل) محفوظ است.