آموزش قطره‌ای ادبیات کنکور: با این روش هوشمندانه، کنکور رو ۱۰۰% بزن

باورتان می‌شود اگر بگوییم که در کنکور سال ۱۳۹۸ حدود ۲۰۰،۰۰۰ نفر ادبیات کنکور را زیر ۱۰% زدند؟ هیچکس فکرش را هم نمی‌کند درسی مثل ادبیات او را در تله بیندازد و رؤیاهایش را در کنکور نقش بر آب کند. اما متاسفانه این بلا هر سال به سر دانش آموزانی که فکرش را هم نمی‌کنند، می‌آید.

متاسفانه دلیل این موضوع این است که روش‌های آموزشی در کشورمان از کار افتاده و قدیمی شده‌اند. به همین دلیل برترین دبیران ایران به فکر طراحی روشی جدید و نوین به نام “آموزش قطره ای کنکور” افتادند. اگر کنکوری هستید و می‌خواهید رتبه برتر کنکور ادبیات در مشتتان باشد، ما راه و چاه را در این مطلب برایتان گفته‌ایم. کافی است ۱۰ دقیقه زمان بگذارید و این مطلب را بخوانید تا بهترین روش موفقیت در کنکور ادبیات را پیدا کنید.

نذار ادبیات کنکور شکستت بده! دلیل شکست خوردن کنکوری‌ها در درس ادبیات

رازی که خیلی از دانش آموزان نمی‌دانند این است که ادبیاتی که در مدرسه می‌خوانیم با ادبیات کنکور زمین تا آسمان فرق دارد. سوالات تشریحی به نظر آسان می‌آیند، اما امان از دام‌های تستی در ادبیات! استاد شاهین زاده در ویدیویی که در سایت بنیان قرار داده ایم، یک مثال جالب می‌زنند:

مثلاً تصور کنید این بیت در کنکور به ما ارائه می‌شود: ” من خفته بدم به ناز در کتم عدم. حسن تو به دست خویش بیدارم کرد.” و سوال از ما می‌خواهد که آرایه‌اش را پیدا کنیم. دانش آموز هم با خودش می‌گوید که خفته و بیدار مخالف هستند پس بیت آرایه تناقض دارد. غافل از این که در دام تستی افتاده است و حواسش نبوده که تغییر حالت تناقض نیست! می‌بینید که تست‌ها چطور شما را گیج می‌کنند؟ حالا اگر امتحان تشریحی بود، سوال فقط از شما می‌خواست که برای مثال “آرایه تناقض را در بیت پیدا کنید.” هیچ دامی در کار نبود و شما به راحتی پاسخ می‌دادید. حالا می‌بینید که فرق امتحان تشریحی با کنکور چیست؟ پس اگر قصد موفقیت در کنکور را دارید، دوستانه به شما توصیه می‌کنیم که اهمیت ادبیات کنکور را دست کم نگیرید و فکر نکنید که اگر در امتحان‌های تشریحی عملکردتان خوب بوده، پس در کنکور هم حتماً همینطور خواهد بود.

البته این حرف را نمی‌زنیم که شما را ناامید کنیم. این حرف را می‌زنیم تا به شما آگاهی دهیم تا به موقع در جهت صحیح اقدام کنید و موفقیت در کنکور را در چنگتان بگیرید. دوره آموزش قطره ای کنکور ادبیات در اپلیکیشن رایگان بنیان طوری زیر و بم ادبیات کنکور را کف دستتان می‌گذارد که این تله‌ها برایتان یک دست انداز کوچک هم محسوب نشوند!

تیتر بعدی را بخوانید تا توضیح دهیم که آموش قطره‌ای بنیان چطور این معجزه را می‌کند و بالاترین رتبه ادبیات کنکور را کف دستتان می‌گذارد.

amuzesh ghatrei adabiat konkur_nazar adabiat konkur shekastet bede! dalil shekast khordan konkuriha dar dars adabiat.png

آموزش قطره ای کنکور ادبیات: موفقیت واقعی یا ادعای توخالی؟

ما می‌دانیم که خیلی از کلاس‌های کنکور چندان چنگی به دل نمی‌زنند و بیشتر ادعای توخالی دارند تا عمل. در واقع اگر اینطور نبود، آمار رتبه‌های کنکور انقدر افتضاح نمی‌شد و دانش آموزان با شرکت در این همه کلاس، باز هم رتبه ادبیات کنکورشان زیر ۱۰% نمی‌شد! نکته دردناک آنجاست که این دانش آموزان تازه این همه برای کلاس‌ها هزینه کرده بودند و نهایتاً نتیجه‌ای که دریافت کردند این شد. با آگاهی بر این موضوع، به شما حق می‌دهیم که شک داشته باشید و از خودتان بپرسید که آیا آموزش قطره ای کنکور بنیان هم فقط یکی از همان ادعاهای توخالی است یا واقعاً حرفی برای گفتن دارد؟

اگر شما هم این سوال را از خودتان پرسیده‌اید، اول از هر چیز به شما آفرین می‌گوییم که اهل تفکر و تحقیق هستید و به هر حرفی اعتماد نمی‌کنید. ببنیید، راه تشخیص دوره‌های بی کیفیت از دوره‌های با ارزش و با کیفیت این است که بررسی کنید و ببینید آیا روش آموزشی آن دوره‌ها بر روی پایه و اساس خاصی بنا نهاده شده است یا نه؟ خیلی از معلم‌ها از روش‌های کهنه و از کار افتاده برای تدریس استفاده می‌کنند و نتیجه همین می‌شود که دانش آموز میلیونی هزینه می‌کند اما باز هم رتبه‌اش پایین می‌رود. ما در اپلیکیشن بنیان از یک روش آموزشی جدید به نام آموزش قطره ای استفاده می‌کنیم که موثر بودن آن در جهان ثابت شده است. این روش بر پایه تئوری “اثر مرکب” طراحی شده است که تمام دانشمندان جهان آن را قبول دارند. بر اساس این تئوری، راه رسیدن به هدف‌های بزرگ برداشتن قدم‌های کوچک اما پیوسته است. ما هم در اپلیکیشن بنیان آموزش‌ها را طبق همین تئوری در ویدیوهای کوتاه ۵ یا نهایتاً ۱۵ دقیقه‌ای تنظیم کرده‌ایم. هر بار که یک ویدیوی ۵ دقیقه ای رایگان را نگاه کنید، یک قدم کوچک برداشته‌اید! به این صورت ذهنتان احساس می‌کند که به یک موفقیت رسیده است و دلش می‌خواهد زودتر به سراغ ویدیوی ۵ دقیقه ای بعدی برود. به همین صورت با قدم‌های کوچک، یک دفعه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که مسیری طولانی را طی کرده اید. به جای کلاس‌های پر هزینه کنکور، یک بار آموزش‌های رایگان بنیان را امتحان کنید و خودتان تفاوت را به چشم ببینید.

یک هدیه برای کنکوری‌های اهل عمل: ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان!

خیلی‌ها می‌گویند که هدفشان موفقیت در کنکور است. اما از حرف تا عمل کیلومترها فاصله است! شما واقعاً قصد دارید در کنکور موفق شوید یا این که فقط حرفش را می‌زنید؟ اگر واقعاً اهل عمل هستید، ما یک هدیه برای شما داریم که موفقیتتان در کنکور را هزاران قدم به شما نزدیک‌تر می‌کند.

هدیه ما به شما، ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان است که با استفاده از آن‌ها کنکور را در جیبتان می‌گذارید. ۲۰۰ ویدیوی آموزشی که توسط برترین اساتید و دبیران ایران و با خلاقانه‌ترین روش‌های آموزشی تدریس شده‌اند. خیلی از دانش آموزان چه هزینه‌ها که برای شرکت در کلاس کنکور می‌کنند و در آخر هم می‌گویند که کیفیت کلاس‌ها چنگی به دل نمی‌زده است. اما حالا با نصب اپلیکیشن بنیان می‌توانید بدون هیچ هزینه ای با کیفیت ترین آموزش‌ها که میلیون‌ها تومان ارزش دارند را به صورت رایگان دریافت کنید. اگر واقعاً اهل عمل هستید و می‌خواهید در کنکور موفق شوید، این یک قدم را برای موفقیت خودتان بردارید. این فرصت به صورت رایگان و به هدف کمک به کنکوری‌ها و دانش آموزان ایجاد شده است. پس اگر همین یک قدم را که هیچ هزینه و زحمتی برایتان ندارد را در جهت موفقیتتان برندارید، در حق خودتان ظلم بزرگی کرده اید.

amuzesh ghatrei adabiat konkur_yek hediye baraye konkure hay ahle amal 200 ghatre amuzeshi rayegan.png

سخن آخر با کنکوری‌ها: با بنیان در تمام درس‌های کنکور استاد شو!

خبر خوب این است که با ثبت نام رایگان در وب اپلیکیشن بنیان، علاوه بر درس ادبیات، آموزش قطره ای شیمی کنکور، آموزش قطره ای فیزیک کنکور، ریاضی، و تمام دروس را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. با نگاه کردن به این آموزش‌ها، خودتان تبدیل به یک استاد ادبیات و سایر درس‌ها خواهید شد و موفقیت در کنکور دیگر برایتان رویا نخواهد بود.

 

amuzesh ghatrei adabiat konur_sokhan akhar ba konkuriha ba bonyan dar tamam darshay konkur ostad sho.png

no altبنیان | 1403/02/31 | 7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
دسته بندی موضوعی:
مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 31 اردیبهشت 1403
!هر آنچه باید در مورد کنکور ریاضی بدانیم

برای دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند قطعاً کنکور یکی از دغدغه‌های اصلی زندگی شان است. این که «چه بخوانید، چگونه بخوانید، چقدر بخوانید» احتمالاً از سوالاتی است که ذهن شما را هم درگیر کرده است.

کنکور در هر رشه ای فوت و فن‌های خاص خودش را دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. در مورد کنکور ریاضی هم قطعاً نکات و مواردی هست که آشنایی با آن‌ها درصد و شانس موفقیت در کنکور رشته ریاضی را برای شما به مراتب بالا می‌برد.

پس اگر قصد شرکت در کنکور ریاضی را دارید، با ما همراه باشید تا نکات مهمی در مورد کنکور رشته ریاضی و موفقیت در این کنکور را با شما در میان بگذاریم.

چگونه در کنکور ریاضی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ موفق شویم؟

می‌خواهید بدانید راز موفقیت رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی در کنکور این رشته چیست؟ این ۱۱ توصیه شما را ۱۱ پله به موفقیت در کنکور ریاضی نزدیک‌تر می‌کنند:

۱. چاشنی عشق را به درس خواندنتان بزنید.

منبع اصلی مطالعه شما کتاب درسی شماست. هر چه آن را با علاقه و دقت بیشتری بخوانید، شانس قبولی خود را بالاتر برده‌اید.

۲. تمرکز با روشی جدید!

زیاد درس خواندن کلید موفقیت نیست؛ بلکه کیفیت خواندن و تمرکز بر مطالب است که مهم است. آیا تا به حال اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید و آیفون موجود هستند و به حفظ تمرکز در طول درس خواندن کمک می‌کنند را امتحان کرده‌اید؟ مثلاً اپلیکیشن Focus Forest را نصب کنید، ۲۰ دقیقه بدون هیچ حواس پرتی ریاضی تمرین کنید و اگر به این هدف رسیدید، این اپلیکیشن یک جایزه مجازی به شما می‌دهد!

۳. هم معلم باشید هم شاگرد!

هنگام درس خواندن فقط طوطی‌وار مطالب را حفظ نکنید. نقش معلم و شاگرد را خودتان بازی کنید. تصور کنید که معلم هستید و می‌خواهید مبحثی از ریاضی را به کسی یاد بدهید.

۴. اول به سراغ تست نروید!

تست زدن برای یادگیری نیست؛ بلکه برای آزمایش یادگرفته‌هاست. پس اول درس را خوب بخوانید، به عنوان معلم برای خودتان توضیح بدهید، یاد بگیرید و بعد تست بزنید. اگر از همان ابتدا به سراغ تست زدن بروید، اشتباه‌های زیادی خواهید داشت و همان اول مسیر ناامید می‌شوید.

تست زدنتان هم با هوشمندانه باشد! نکاتی که در تست زدن متوجه می‌شوید در آن‌ها اشکال دارید را علامت بزنید و دوباره به آن‌ها برگردید.

۵. به سراغ هر تستی نروید!

از آنجایی که وقت شما محدود است، پس نباید هر تستی که صرفاً اینجا و آنجا پیدا کردید را کار کنید. تست‌های معتبر را انتخاب کنید تا از وقتتان هوشمندانه استفاده کرده باشید.

۶. زمان را در مشتتان بگیرید!

هر بار که تست‌های ریاضی را می‌زنید، یک ساعت را تنظیم کنید. هر دفعه هدف‌گذاری کنید که ۲ دقیقه زودتر تست‌ها را تمام کنید. مدیریت زمان چیزی نیست که مثل هدیه از آسمان در بغلمان بیفتد، بلکه باید با تمرین آن را به دست آوریم.

۷. برنامه ریزی روزانه داشته باشید.

هر روز از شب قبلش مشخص کنید که فردا باید چه درس‌هایی را به چه میزان بخوانید. برنامه خودتان را روی یک برگه با خط خوش بنویسید و به دیوار اتاقتان بچسبانید. به هر هدف که می‌رسید، آن را تیک بزنید و به خودتان قول دهید که هر روز به تمام هدف‌های آن روز برسید. البته حواستان باشد که انتظارات غیرواقعی و غیرمعقول از خودتان نداشته باشید. به قول معروف، سنگ بزرگ نشانه نزدن است!

۸. با این روش مباحث را مرور کنید.

شاید شما امروز یک مبحث از ریاضی را تمرین کنید و خوشحال باشید که آن را یاد گرفته‌اید. اما به خیال این که دیگر مشکلی در آن ندارید، آن را رها نکنید. دوباره دو روز بعد به سراغ همان مبحث بیایید و آن را مرور کنید. پس از آن، یک هفته بعد؛ و پس از آن، سه هفته بعد دوباره همان مبحث را مرور کنید تا ملکه ذهنتان شود.

۹. روش‌های تست زنی را یاد بگیرید.

اگر درس را خوب بلد باشید ولی تست زنی را بلد نباشید، درس خواندنتان بی فایده می‌شود. (پیشنهاد می‌کنیم این مطلب جالب و مفید در مورد تکنیک‌ های تست زنی در کنکور را بخوانید.)

کدام کتاب‌ها را برای خواندن انتخاب کنم؟

اگر می‌خواهید در کنکور ریاضی شرکت کنید، قطعاً برنامه ریزی، تلاش و پشتکار حرف اول را می‌زند. اما نکته مهم اینجاست که تلاش و پشتکار را در جای درست بگذارید! اگر برای خواندن کتاب‌هایی که ارزش چندانی ندارند بیشترین تلاش را هم داشته باشید، باز هم فایده نخواهد داشت.

یکی از نکات مهم درباره کنکور ریاضی آشنایی با منابع آموزشی کنکور رشته ریاضی است که می‌تواند شما را در مسیر درست قرار دهد و از اتلاف وقت شما جلوگیری کند. اما چه کتاب‌ها و منابعی را باید تهیه کنید؟ قبل از این که اقدام به خرید کتاب‌ها و منابع آموزشی کنکور ریاضی کنید، ابتدا کتاب‌های درسی خود را یک بار دیگر مرور کنید. بعد از آن به کتاب‌های کمکی و تست‌های کنکور روی بیاورید.

مهم‌ترین منابع کنکور رشته ریاضی

۱. ریاضیات

منابع اصلی:

 • هندسه ۱ و ۲
 • حساب دیفرانسیل و انتگرال
 • حسابان
 • هندسه تحلیلی و جبر خطی
 • آمار
 • ریاضی ۲
 • جبر و احتمال

منابع کمک آموزشی کنکور ریاضی

 • کتاب‌های خیلی سبز
 • گاج نقره‌ای
 • انتشارات تخته سیاه

فیزیک

منابع اصلی:

 • فیزیک ۱ و ۲ و ۳

منابع کمک آموزشی:

 • گاج نقره‌ای
 • انتشارات نشر الگو

۳. شیمی:

منابع تخصصی:

 • شیمی ۱ و ۲ و ۳

منابع کمک آموزشی:

 • کتاب‌های مبتکران
 • انتشارات نشر الگو

۱۰ روش طلایی برای مدیریت استرس در کنکور ریاضی

همه اتفاقات سرنوشت ساز انسان با استرس همراه است؛ چه برسد به کنکور! حالا که استرس و کنکور همراه هم هستند، باید یاد بگیرید چطور آن را کنترل کنید:

۱. اعتماد به نفستان را بالا ببرید. (چطور؟)

کلید داشتن اعتماد به نفس «آمادگی» است. با تماشای آموزش‌های رایگان بنیان در زمینه کنکور ریاضی زیر و بم دروس کنکور طوری دستتان می‌آید که دیگر ترسی از آن‌ها نخواهید داشت.

۲. تغذیه مناسب میل کنید.

بعضی غذاها استرس زا هستند. روزهای قبل از کنکور غذاهای چرب و سنگین و شیرین نخورید. بیشتر از مغریجات، میوه‌جات و سبزی‌جات استفاده کنید.

۳. سرعت تست زنی خود را بالا ببرید

اگر در جلسه کنکور زمان کم بیاورید، استرستان یک دفعه اوج می‌گیرد و مستاصل می‌شوید. پس حتماً به مرور زمان سعی کنید سرعت تست زنیتان را بالا ببرید و هر بار چند ثانیه زودتر از دفعه پیش تستتان را تمام کنید. وقتی سر جلسه کنکور ریاضی زمان در دستتان باشد، استرس هم نخواهید داشت.

۴. خواب کافی داشته باشید.

اگر شب‌های قبل کنکور تا صبح بیدار بمانید و درس بخوانید، حافظه شما ضعیف و قدرت بدنیتان کم می‌شود. سرعت عملکرد شما هم کاهش پیدا می‌کند و همه این ها باعث استرس می‌شود. حتماً شب‌های قبل کنکور خوب بخوابید و فکر نکنید که با درس خواندن در ساعات استراحت، در حق خودتان لطف کرده‌اید.

با بنیان کنکور ریاضی تو مشتته!

درست است که کنکور ریاضی سخت است، اما شما می‌توانید از آن سرسخت‌تر باشید! یادتان باشد که همیشه سخت درس خواندن ملاک نیست، بلکه هوشمندانه درس خواندن است که وجه تمایز شما با دیگران خواهد بود. اساتید بنیان به روشی بسیار هوشمندانه و شیرین ریاضی را به صورت قطره قطره به شما آموزش می‌دهند که اگر ریاضی زهر هلاهل هم باشد، برایتان تبدیل به شهد و شربت شود. همین حالا در وب اپلیکیشن بنیان ثبت نام کنید و چندین قطره آموزشی ریاضی که توسط بهترین دبیر ریاضی ایران تدریس شده‌اند را رایگان هدیه بگیرید و مطمئن باشید که برگ برنده شما در کنکور خواهند بود.

قطره‌های آموزشی بنیان را تماشا کنید، به خودتان باور داشته باشید، و مطمئن باشید که کنکور ریاضی در مشتتان است!

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 31 اردیبهشت 1403
بودجه‌بندی رشته‌ی هنر ۱۴۰۳ + تعداد سوالات به تفکیک

یکی از موضوعات بسیار حائز اهمیت برای داوطلبان آزمون سراسری و متخصصان حوزه‌ی آموزش هنری، اطلاع داشتن از بودجه‌بندی دروس کنکور است. واقعیت این است که یکی از اولین گام‌هایی که یک دانش‌آموز کنکوری باید بردارد، اطلاع از بودجه‌بندی کنکور است.

آزمون سراسری با توجه به هر مبحث، تقریبا از یک الگوی مشابه در تنظیم سوالات در هر سال پیروی می‌کند. هر سال، تعداد سوالات مباحث کنکور تقریبا مشابه سال‌های قبل است و دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه‌ی این مباحث، برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند.

آگاهی از بودجه‌بندی سوالات همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای داوطلبان کنکور سراسری است و بسیاری از آن‌ها به دنبال داشتن یک بودجه‌بندی دقیق هستند. آگاهی از تعداد سوالات و زمان پاسخگویی هر تست به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری کنند.

استفاده از این اطلاعات، به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که روی مباحث کلیدی‌تر تمرکز کنند و زمان خود را برای مطالعه‌ی موارد کم‌اهمیت تلف نکنند. در این مقاله به بررسی بودجه‌بندی رشته‌ی هنر می‌پردازیم.

بودجه‌بندی رشته‌ی هنر: درک عمومی هنر

بودجه‌‌بندی رشته‌ی هنر در سال‌های مختلف به منظور برگزاری آزمون‌ها و جذب استعدادهای هنری در حوزه‌های مختلف هنری، تغییراتی داشته است. در سال ۹۸، آزمون‌های کنکور هنر با تمرکز بر هنر پیشاتاریخی ایران و هنر ایران باستان برگزار شدند و به‌ترتیب ۲ سوال و ۱ سوال در این زمینه‌ها مطرح شد. همچنین، هند و اژه و یونان نیز هرکدام با ۶ سوال و ۱ سوال به ترتیب در آزمون حضور داشته‌اند.

در سال ۹۹، تعداد سوالات به ۳۵ سوال افزایش یافت و موضوعات آزمون شامل هنر پیشاتاریخی ایران، هند، اژه و یونان، قرون وسطی، خوشنویسی، هنر پیشاتاریخی جهان، چین و ژاپن، بین‌النهرین و هنر اسلامی ایران بود.

 این موضوعات با تعداد سوالات مختلف، نیاز به بودجه‌بندی مناسب داشتند تا مراحل آزمون به درستی اجرا شود و داوطلبان بتوانند به‌طور منصفانه از پتانسیل‌های خلاقانه‌شان بهره‌مند شوند.

سال ۱۴۰۰ و دی ۱۴۰۱ نیز بودجه‌بندی کنکور هنر شامل تعداد ۳۵ سوال در حوزه‌های هنری مختلف از جمله هنر پیشاتاریخی ایران، هنر ایران باستان، هند، اژه و یونان، قرون وسطی، خوشنویسی، هنر پیشاتاریخی جهان، چین و ژاپن، بین النهرین، هنر اسلامی ایران و هنر رنسانس بودند. در این دوره، بودجه‌بندی مرتبط با انتخاب موضوعات متنوع برای آزمون و اجرای آن با کیفیت و دقت مناسب، اهمیت بیشتری پیدا کرد.

علاوه بر این، موضوعات مرتبط با هنرهای دیگر نیز به تفکیک سوالات مشخص شدند که شامل چاپ، سبک‌های هنری، صنایع دستی، عکاسی، موسیقی و نمایش بودند. این موضوعات با توجه به نیاز به بودجه‌بندی مناسب در هر سال و تعداد سوالات مطرح‌شده، نقش مهمی در جذب استعدادهای هنری ایفا کردند و نشان‌دهنده‌ی توجه به زمینه‌های مختلف هنری در آموزش و پرورش ایران بودند.

بودجه‌بندی رشته‌ی هنر: درک عمومی ریاضی فیزیک

در سال ۹۸، بودجه‌بندی رشته‌ی هنر در کنکور با تمرکز بر مباحث اعداد حقیقی و معادله صورت گرفت. در این زمینه‌ها هرکدام به‌ترتیب ۱ سوال و ۲ سوال مطرح شدند.

در سال ۹۹، تعداد سوالات افزایش یافت و موضوعات آزمون شامل اعداد حقیقی، معادله، نسبت و تناسب، رادیکال، هوش هندسی، درصد، مثلث، الگوسازی و تبدیلات هندسی بودند.

در سال‌های ۱۴۰۰ و دی ۱۴۰۱ نیز بودجه‌بندی کنکور هنر شامل تعداد سوالات متفاوت در حوزه‌های هنری مختلف از جمله چندضلعی، هندسه در فضا، دایره، فشار، گرما، کار و انرژی، نور و خواص مواد بود.

در دی ۱۴۰۱، موضوعات آزمون شامل اعداد حقیقی، معادله، نسبت و تناسب، رادیکال، هوش هندسی، درصد، چندضلعی، اعداد گویا، مثلث، الگوسازی، تبدیلات هندسی و هندسه در فضا بودند. در این دوره، بودجه‌بندی مرتبط با انتخاب موضوعات متنوع برای آزمون و اجرای آن با کیفیت و دقت مناسب، اهمیت بیشتری پیدا کرد.

تمرکز بر بودجه‌بندی صحیح در طول سال‌ها به منظور پوشش مطلوب تمام موضوعات آزمون کنکور هنر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا این آزمون به درستی و با بهره‌وری مناسب برگزار شود و استعدادهای هنری ایران پرورش یابند.

بودجه‌بندی رشته‌ی هنر: ترسیم فنی

بودجه‌‌بندی رشته‌ی هنر در سال‌های مختلف نشان‌دهنده‌ی توجه به زمینه‌های مختلف هنری و همچنین تغییرات در موضوعات آزمون است. در سال‌های ۹۸، ۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و همچنین در دی ۱۴۰۱، آزمون کنکور هنر با تمرکز بر انواع مختلف مسائل هندسی برگزار شد.

در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰، موضوعات آزمون شامل تاریخچه، مثلث، چندضلعی، ترسیمات هندسی، برش و تداخل، جایگاه خط و صفحه، رسم سه نما، مجهول‌یابی، تصاویر سه بعدی، هندسه‌ی احجام، مقیاس و نقشه‌کشی معماری بودند.

 در سال‌های ۹۸ و ۹۹، تعداد سوالات مرتبط با مثلث و چندضلعی به‌ترتیب ۷ سوال و ۸ سوال بود. در سال ۱۴۰۰ تعداد سوالات مرتبط با مثلث به ۱۱ سوال و چندضلعی به ۷ سوال کاهش یافت. در سال ۱۴۰۱، تعداد سوالات مرتبط با مثلث به ۱ سوال و چندضلعی به ۲ سوال کاهش یافت. در دی ۱۴۰۱، تعداد سوالات مرتبط با این موضوعات به صفر رسید.

همچنین، تعداد سوالات مرتبط با ترسیمات هندسی، برش و تداخل، جایگاه خط و صفحه، رسم سه نما، مجهول‌یابی، تصاویر سه بعدی، هندسه‌ی احجام، مقیاس و نقشه‌کشی معماری نیز در این دوره‌ها تغییراتی داشته است و در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۰ سوال رسیده‌اند.

در دی ۱۴۰۱، تعداد کل سوالات به ۳۰ سوال کاهش یافته است و این مسئله نیز ممکن است به تغییر در نحوه‌ی برگزاری آزمون کنکور هنر و توزیع منابع مالی اختصاص داده‌‌شده اشاره داشته باشد.

بودجه‌بندی رشته‌ی هنر: خلاقیت تصویری تجسمی

بودجه‌بندی رشته‌ی هنر در سال‌های ۹۸، ۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و دی ۱۴۰۱ نشان‌دهنده‌ی توجه به زمینه‌های مختلف هنری و همچنین تغییرات در موضوعات آزمون است. در این دوره‌ها، آزمون کنکور هنر با تمرکز بر مباحث مختلف هنری برگزار شد.

موضوعات بودجه‌بندی رشته‌ی هنر شامل عناصر و کیفیات بصری، شناخت تکنیک و ابزار، شناخت آثار هنرمندان، شناخت سبک‌های هنری، مبانی طراحی گرافیک و سایر موضوعات بودند.

 در سال‌های ۹۸ و ۱۴۰۰، تعداد سوالات مرتبط با عناصر و کیفیات بصری به‌ترتیب ۹ سوال و ۸ سوال بود. در سال ۹۹، این تعداد به ۸ سوال کاهش یافت و در سال‌های ۱۴۰۱ و دی ۱۴۰۱ به ۵ سوال کاهش یافت.

همچنین، تعداد سوالات مرتبط با شناخت تکنیک و ابزار، شناخت آثار هنرمندان و شناخت سبک‌های هنری نیز در این دوره‌ها تغییراتی داشته است و به ترتیب به ۲ سوال، ۳ سوال و ۳ سوال در سال‌های ۱۴۰۱ و دی ۱۴۰۱ کاهش یافته‌اند. موضوعات دیگر آزمون که شامل مبانی طراحی گرافیک و سایر موضوعات بود، در سال‌های ۱۴۰۱ و دی ۱۴۰۱ به ۳ سوال و ۴ سوال رسید.

یک پیشنهاد خوب برای کنکوری‌های هنر!

حالا که از بودجه‌بندی رشته‌ی هنر مطلع شدید، بهتر است چند توصیه برای موفقیت در این کنکور به شما عزیزان ارائه دهیم. به‌منظور دست‌یابی به موفقیت در آزمون کنکور، تنها حفظ مطالب و درس‌ها کافی نیست.

 در برخی مواقع، جدا از تلاش در خواندن مفاهیم، نیاز به راهنمایی یک مربی حرفه‌ای و ماهر است تا بتوانیم موضوعات پیچیده را به درستی درک کنیم. گاهاً حتی با تمام ساعت‌های صرف‌شده برای مطالعه، به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسیم مگر این‌که از راهنمایی‌های موثر مربیان برتر بهره‌مند شویم.

در مجموعه‌‌ی آموزشی کلاس کنکور بنیان، ایمان داریم که یک جلسه‌ی آموزشی ده دقیقه‌ای به شیوه‌ی مناسب و خلاقانه که توسط یک متخصص ماهر ارائه می‌شود، ارزش بیشتری نسبت به ده‌ها ساعت مطالعه‌ی بی‌هدف دارد!

به همین دلیل، با همکاری اساتید برجسته‌ی ایران، دوره‌های آموزشی بسیار ارزشمندی در اپلیکیشن بنیان آماده‌ کردیم که به شما کمک می‌کند به راحتی و آسانی مطالب را مرور کرده و یاد بگیرید.

تنها با تماشای یک ویدیوی ده دقیقه‌ای از آموزش‌های بنیان، تجربه‌ی یادگیری سریع و موثر را خواهید داشت. با نصب اپلیکیشن بنیان و استفاده از آموزش قطره‌ای می‌توانید یادگیری سریع و آسان را تجربه کنید.

bodjebandie-reshtye-honar-yek-pishnahade-khob-baraye-konkorihaye-honar.png

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 31 اردیبهشت 1403
آموزش قطره‌ای ادبیات کنکور: با این روش هوشمندانه، کنکور رو ۱۰۰% بزن

باورتان می‌شود اگر بگوییم که در کنکور سال ۱۳۹۸ حدود ۲۰۰،۰۰۰ نفر ادبیات کنکور را زیر ۱۰% زدند؟ هیچکس فکرش را هم نمی‌کند درسی مثل ادبیات او را در تله بیندازد و رؤیاهایش را در کنکور نقش بر آب کند. اما متاسفانه این بلا هر سال به سر دانش آموزانی که فکرش را هم نمی‌کنند، می‌آید.

متاسفانه دلیل این موضوع این است که روش‌های آموزشی در کشورمان از کار افتاده و قدیمی شده‌اند. به همین دلیل برترین دبیران ایران به فکر طراحی روشی جدید و نوین به نام “آموزش قطره ای کنکور” افتادند. اگر کنکوری هستید و می‌خواهید رتبه برتر کنکور ادبیات در مشتتان باشد، ما راه و چاه را در این مطلب برایتان گفته‌ایم. کافی است ۱۰ دقیقه زمان بگذارید و این مطلب را بخوانید تا بهترین روش موفقیت در کنکور ادبیات را پیدا کنید.

نذار ادبیات کنکور شکستت بده! دلیل شکست خوردن کنکوری‌ها در درس ادبیات

رازی که خیلی از دانش آموزان نمی‌دانند این است که ادبیاتی که در مدرسه می‌خوانیم با ادبیات کنکور زمین تا آسمان فرق دارد. سوالات تشریحی به نظر آسان می‌آیند، اما امان از دام‌های تستی در ادبیات! استاد شاهین زاده در ویدیویی که در سایت بنیان قرار داده ایم، یک مثال جالب می‌زنند:

مثلاً تصور کنید این بیت در کنکور به ما ارائه می‌شود: ” من خفته بدم به ناز در کتم عدم. حسن تو به دست خویش بیدارم کرد.” و سوال از ما می‌خواهد که آرایه‌اش را پیدا کنیم. دانش آموز هم با خودش می‌گوید که خفته و بیدار مخالف هستند پس بیت آرایه تناقض دارد. غافل از این که در دام تستی افتاده است و حواسش نبوده که تغییر حالت تناقض نیست! می‌بینید که تست‌ها چطور شما را گیج می‌کنند؟ حالا اگر امتحان تشریحی بود، سوال فقط از شما می‌خواست که برای مثال “آرایه تناقض را در بیت پیدا کنید.” هیچ دامی در کار نبود و شما به راحتی پاسخ می‌دادید. حالا می‌بینید که فرق امتحان تشریحی با کنکور چیست؟ پس اگر قصد موفقیت در کنکور را دارید، دوستانه به شما توصیه می‌کنیم که اهمیت ادبیات کنکور را دست کم نگیرید و فکر نکنید که اگر در امتحان‌های تشریحی عملکردتان خوب بوده، پس در کنکور هم حتماً همینطور خواهد بود.

البته این حرف را نمی‌زنیم که شما را ناامید کنیم. این حرف را می‌زنیم تا به شما آگاهی دهیم تا به موقع در جهت صحیح اقدام کنید و موفقیت در کنکور را در چنگتان بگیرید. دوره آموزش قطره ای کنکور ادبیات در اپلیکیشن رایگان بنیان طوری زیر و بم ادبیات کنکور را کف دستتان می‌گذارد که این تله‌ها برایتان یک دست انداز کوچک هم محسوب نشوند!

تیتر بعدی را بخوانید تا توضیح دهیم که آموش قطره‌ای بنیان چطور این معجزه را می‌کند و بالاترین رتبه ادبیات کنکور را کف دستتان می‌گذارد.

amuzesh ghatrei adabiat konkur_nazar adabiat konkur shekastet bede! dalil shekast khordan konkuriha dar dars adabiat.png

آموزش قطره ای کنکور ادبیات: موفقیت واقعی یا ادعای توخالی؟

ما می‌دانیم که خیلی از کلاس‌های کنکور چندان چنگی به دل نمی‌زنند و بیشتر ادعای توخالی دارند تا عمل. در واقع اگر اینطور نبود، آمار رتبه‌های کنکور انقدر افتضاح نمی‌شد و دانش آموزان با شرکت در این همه کلاس، باز هم رتبه ادبیات کنکورشان زیر ۱۰% نمی‌شد! نکته دردناک آنجاست که این دانش آموزان تازه این همه برای کلاس‌ها هزینه کرده بودند و نهایتاً نتیجه‌ای که دریافت کردند این شد. با آگاهی بر این موضوع، به شما حق می‌دهیم که شک داشته باشید و از خودتان بپرسید که آیا آموزش قطره ای کنکور بنیان هم فقط یکی از همان ادعاهای توخالی است یا واقعاً حرفی برای گفتن دارد؟

اگر شما هم این سوال را از خودتان پرسیده‌اید، اول از هر چیز به شما آفرین می‌گوییم که اهل تفکر و تحقیق هستید و به هر حرفی اعتماد نمی‌کنید. ببنیید، راه تشخیص دوره‌های بی کیفیت از دوره‌های با ارزش و با کیفیت این است که بررسی کنید و ببینید آیا روش آموزشی آن دوره‌ها بر روی پایه و اساس خاصی بنا نهاده شده است یا نه؟ خیلی از معلم‌ها از روش‌های کهنه و از کار افتاده برای تدریس استفاده می‌کنند و نتیجه همین می‌شود که دانش آموز میلیونی هزینه می‌کند اما باز هم رتبه‌اش پایین می‌رود. ما در اپلیکیشن بنیان از یک روش آموزشی جدید به نام آموزش قطره ای استفاده می‌کنیم که موثر بودن آن در جهان ثابت شده است. این روش بر پایه تئوری “اثر مرکب” طراحی شده است که تمام دانشمندان جهان آن را قبول دارند. بر اساس این تئوری، راه رسیدن به هدف‌های بزرگ برداشتن قدم‌های کوچک اما پیوسته است. ما هم در اپلیکیشن بنیان آموزش‌ها را طبق همین تئوری در ویدیوهای کوتاه ۵ یا نهایتاً ۱۵ دقیقه‌ای تنظیم کرده‌ایم. هر بار که یک ویدیوی ۵ دقیقه ای رایگان را نگاه کنید، یک قدم کوچک برداشته‌اید! به این صورت ذهنتان احساس می‌کند که به یک موفقیت رسیده است و دلش می‌خواهد زودتر به سراغ ویدیوی ۵ دقیقه ای بعدی برود. به همین صورت با قدم‌های کوچک، یک دفعه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که مسیری طولانی را طی کرده اید. به جای کلاس‌های پر هزینه کنکور، یک بار آموزش‌های رایگان بنیان را امتحان کنید و خودتان تفاوت را به چشم ببینید.

یک هدیه برای کنکوری‌های اهل عمل: ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان!

خیلی‌ها می‌گویند که هدفشان موفقیت در کنکور است. اما از حرف تا عمل کیلومترها فاصله است! شما واقعاً قصد دارید در کنکور موفق شوید یا این که فقط حرفش را می‌زنید؟ اگر واقعاً اهل عمل هستید، ما یک هدیه برای شما داریم که موفقیتتان در کنکور را هزاران قدم به شما نزدیک‌تر می‌کند.

هدیه ما به شما، ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان است که با استفاده از آن‌ها کنکور را در جیبتان می‌گذارید. ۲۰۰ ویدیوی آموزشی که توسط برترین اساتید و دبیران ایران و با خلاقانه‌ترین روش‌های آموزشی تدریس شده‌اند. خیلی از دانش آموزان چه هزینه‌ها که برای شرکت در کلاس کنکور می‌کنند و در آخر هم می‌گویند که کیفیت کلاس‌ها چنگی به دل نمی‌زده است. اما حالا با نصب اپلیکیشن بنیان می‌توانید بدون هیچ هزینه ای با کیفیت ترین آموزش‌ها که میلیون‌ها تومان ارزش دارند را به صورت رایگان دریافت کنید. اگر واقعاً اهل عمل هستید و می‌خواهید در کنکور موفق شوید، این یک قدم را برای موفقیت خودتان بردارید. این فرصت به صورت رایگان و به هدف کمک به کنکوری‌ها و دانش آموزان ایجاد شده است. پس اگر همین یک قدم را که هیچ هزینه و زحمتی برایتان ندارد را در جهت موفقیتتان برندارید، در حق خودتان ظلم بزرگی کرده اید.

amuzesh ghatrei adabiat konkur_yek hediye baraye konkure hay ahle amal 200 ghatre amuzeshi rayegan.png

سخن آخر با کنکوری‌ها: با بنیان در تمام درس‌های کنکور استاد شو!

خبر خوب این است که با ثبت نام رایگان در وب اپلیکیشن بنیان، علاوه بر درس ادبیات، آموزش قطره ای شیمی کنکور، آموزش قطره ای فیزیک کنکور، ریاضی، و تمام دروس را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. با نگاه کردن به این آموزش‌ها، خودتان تبدیل به یک استاد ادبیات و سایر درس‌ها خواهید شد و موفقیت در کنکور دیگر برایتان رویا نخواهد بود.

 

amuzesh ghatrei adabiat konur_sokhan akhar ba konkuriha ba bonyan dar tamam darshay konkur ostad sho.png

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 01 خرداد 1403
تکنیک‌های تست‌زنی در کنکور

در دوران مدرسه، زمانی که معلم می‌گفت امتحان تستی است، حسابی خوشحال می‌شدیم. با خودمان می‌گفتیم چه چیزی راحت‌تر از امتحان‌های تستی و چهارگزینه‌ای؟ اما متأسفانه این خوشحالی زیاد ادامه پیدا نکرد. وقتی به سن کنکور نزدیک شدیم، فهمیدیم که همه آزمون‌های چهارگزینه‌ای همیشه هم آسان نیستند.

اما ما می‌توانیم راه‌هایی به شما یاد بدهیم که حتی آزمون کنکور را هم به یک آزمون آسان تبدیل کنید. تست زدن هم مثل هر چیز دیگری، راه و روش خودش را دارد. اگر تکنیک ‌های تست زنی کنکور را بدانید، دیگر کنکور برایتان یک هیولا نخواهد بود.

بیایید چند مورد از بهترین تکنیک‌ های تست زنی در کنکور تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و… را یاد بگیریم.

تکنیک ۱: ترفند تست زنی دایره و مربع

این تکنیک به شما کمک می‌کند که سؤالات کنکور را دسته‌بندی کنید و با ذهن روشن‌تری شروع به پاسخ دادن کنید. سؤالات کنکور عملاً به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:

 1. سوال‌هایی که به جوابشان مطمئنید و سریعاً حل می‌شوند.
 2. سؤالاتی که جوابشان را می‌دانید اما برای حل کردنشان به زمان نیاز دارید.
 3. سوال‌هایی که برای جواب دادن به آن‌ها بین دو مورد از گزینه‌ها شک دارید.
 4. سوال‌هایی که پاسخشان را اصلاً بلد نیستید.

تکنیک دایره و مربع از این قرار است:

 • ابتدا باید به سؤالات دسته بندی اول جواب دهید. (یعنی سؤالات آسانی که جوابشان را می‌دانید و سریع حل می‌شوند.)
 • سپس سؤالات گروه شماره ۲ و ۳ را با مربع مشخص کنید. (یعنی سؤالاتی که زمان بیشتری نیاز دارند یا برای جواب دادن به آن‌ها بین دو گزینه شک دارید.)
 • سؤالات گروه ۴ را با دایره علامت بزنید. (یعنی سؤالاتی که جوابشان را اصلاً نمی‌دانید.)
 • حالا به سراغ سؤالاتی که با مربع آن‌ها را علامت زده‌اید بروید و در آخر سؤالاتی که با دایره مشخص شده‌اند را جواب دهید.

با استفاده از این تکنیک وقت زیادی را برای سؤالاتی که کمتر احتمال دارد بتوانید حلشان کنید، تلف نمی‌کنید. بعلاوه، با این روش وقتی آزمون‌های آزمایشی می‌زنید می‌توانید نقاط ضعفتان را بیابید و بر روی آن‌ها تمرین کنید.

تکنیک شماره ۲: یک ترفند برای زمانی که بین دو گزینه شک دارید.

 1. از خود بپرسید که کدام یک از آن پاسخ‌ها جواب کامل‌تری به سؤال می‌دهد. اگر یکی از پاسخ‌ها فقط تا حدی درست باشد یا فقط در شرایط خاصی درست محسوب شود، نباید آن را انتخاب کنید.
 2. سعی کنید بیش از حد سؤال را نخوانید؛ زیرا بیش از حد خواندن سؤال باعث می‌شود تصورات دیگری از معنای سؤال به ذهنتان برسد و فکر کنید که پاسخ‌های دیگری هم درست هستند.

تکنیک شماره ۳: به بازی با کلمات در گزینه‌ها دقت کنید!

یکی از تکنیک های تست زنی در کنکور انسانی، ریاضی، و… این است که بدانید طراح سوال گاهی اوقات با کلمات بازی می‌کند:

 1. پاسخ‌هایی با کلمات زیر معمولاً نادرست است:

همیشه، هرگز، همه، باید.

اما پاسخ‌هایی با کلمات زیر معمولاً صحیح هستند:

به ندرت، به طور کلی، معمولاً.

 1. اگر در بین گزینه‌ها دو پاسخ مخالف وجود دارند، احتمالاً یکی از آن‌ها صحیح است.

be bazi ba kalamat dar gozineha deghat konid-01.jpg

تکنیک ۴: پاسخ صحیح را پیش بینی کنید.

 ذهن شما معمولاً بلافاصله پس از خواندن سؤال بیشترین تمرکز را دارد. پس بلافاصله بعد از خواندن سؤال و قبل از خواندن گزینه‌ها، سعی کنید پاسخ صحیح را پیش بینی کنید. سپس گزینه‌ها را بررسی کنید تا ببینید آیا پیش بینی شما یکی از گزینه‌ها است یا نه. اگر پیش بینی شما در بین گزینه‌ها است، احتمالاً به پاسخ درست رسیده‌اید.

تکنیک ۵: همه گزینه‌ها را یک جا نخوانید.

پس از خواندن سؤال، همه گزینه‌ها را نگاه نکنید. بلکه از گزینه اول شروع کنید و فعلاً نگاهی به گزینه‌های دیگر نیندازید. بررسی کنید که آیا آن گزینه درست است یا نه؟ اگر آن گزینه صحیح به نظر می‌رسید، گوشه آن یک علامت بزنید. سپس به سراغ گزینه بعدی بروید. اگر گزینه بهتری در ادامه پیدا کردید، انتخابتان را عوض کنید.

تکنیک ۶: گول ظاهر سؤالات را نخورید.

این مورد یکی از مهم‌ترین تکنیک های تست زنی در کنکور است: بعضی گزینه‌ها ممکن است درست باشد اما در عین حال اشتباه! گاهی اوقات طراحان سؤال برای به چالش کشیدن شما، گزینه‌هایی را در بین پاسخ‌ها می‌گذارند که در واقع صحیح هستند، اما پاسخ سؤال مورد نظر نیستند. ممکن است شما در بین گزینه‌ها عبارتی را ببینید که به خودی خودی صحیح باشد. اما آیا آن عبارت دقیقاً به سؤال مربوطه پاسخ می‌دهد؟ پس فقط صحیح بودن یک عبارت کافی نیست؛ گزینه‌ای را انتخاب کنید که علاوه بر صحیح بودن، به سؤال مربوطه پاسخ بدهد.

gule zaher soalat ra nakhorid-01.jpg

تکنیک ۷: سؤال را کوتاه نکنید!

بعضی از افراد فقط ابتدای سؤال را می‌خوانند و به آن پاسخ می‌دهند. احتمالاً تصور می‌کنند که با این کار در وقتشان صرفه جویی کرده‌اند. اما افرادی که تکنیک های تست زنی در کنکور را می‌دانند، متوجه هستند که این‌طور نیست؛ معمولاً نکات ریزی در ادامه سؤالات وجود دارد که اگر سؤال را کامل نخوانید، از آن‌ها غافل می‌مانید.

تکنیک ۸: هرچه یک گزینه اطلاعات بیشتری بدهد، بهتر است.

گزینه صحیح معمولاً اطلاعات بیشتر و پر جزئیات‌تری را ارائه می‌دهد. اگر به سؤالی رسیدید که جواب آن را نمی‌دانستید و مجبور بودید حدس بزنید، این نکته را به یاد داشته باشید.

تکنیک ۹: هدف‌گذاری کنید.

ممکن است شما بر روی بعضی از دروس چندان تسلط نداشته باشید یا شاید هم اصلاً بخواهید بعضی از دروس را بدون پاسخ رها کنید. یکی از بهترین تکنیک های تست زنی در کنکور این است که قبل از این که وارد جلسه کنکور شوید، در این مورد هدف‌گذاری کنید و مشخص کنید که برای هر درس می‌خواهید به چند سؤال پاسخ دهید. به این صورت می‌توانید روی درس‌هایی که برایتان اولویت بیشتری دارند وقت بگذارید.

تکنیک ۱۰: زیر کلمات کلیدی خط بکشید.

برویم سراغ آخرین مورد از تکنیک های تست زنی در کنکور: هنگامی که سؤال را می‌خوانید، زیر عبارت‌های مهم آن خط بکشید. به این صورت نکات ریز و مهمی که سؤال به شما می‌گوید را از قلم نمی‌اندازید.

zir kalamat kilidi khat bekeshid-01.jpg

توصیه پایانی: مهم‌ترین توصیه برای موفقیت در کنکور

دانستن تمام این تکنیک‌ها زمانی فایده دارد که شما درس را به خوبی یاد گرفته باشید. اگر نمی‌دانید چطور برای کنکور درس بخوانید که صددرصد موفق شوید، شما تنها نیستید. بسیاری از دانش آموزان در این احساس با شما شریک هستند. ما در گروه آموزشی بنیان اینجا هستیم تا با یک سبک جدید با عنوان «آموزش قطره‌ای» به شما برای کنکور آموزش دهیم که سخت‌ترین درس‌ها را هم مثل آب خوردن آسان می‌کند! فراموش نکنید نصب اپلیکیشن و بسیاری از امکانات آن به رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

سری به سایت ما بزنید و از محتواهای آموزشی بنیان استفاده کنید. قول می‌دهیم که با دیدن تنها یکی از ویدئوها تمام کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی دیگر را دور بریزید و فقط و فقط به بنیان بچسبید! ما تا زمانی که شما را به موفقیت در کنکور برسانیم، در کنارتان خواهیم بود.

 

 

 

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 01 خرداد 1403
!آموزش قطره‌ای زیست کنکور: زیست‌شناسی کنکور راحت‌تر از این نمیشه

درس خواندن برای کنکور، آن هم وقتی پای زیست شناسی در میان باشد، کار سختی است؛ اینطور نیست؟ نه! البته که نه. درس خواندن قرار نیست لزوماً یک کار سخت، خسته کننده و فرسایشی باشد. بسیاری از افراد باورشان نمی‌شود که خواندن زیست شناسی کنکور می‌تواند خیلی هم جالب و سرگرم کننده باشد. اما ما به شما ثابت مینیم که اتفاقاً همینطور است.

البته شرط کار این است که روش‌های آموزشی که تا به حال در مدارس و کلاس‌های کنکور سراغ داشتید را دور بریزید و با ما همراه باشید تا یک روش آموزشی مدرن، جالب و راحت برای یادگیری زیست کنکور را به شما معرفی کنیم.

بیایید ببینیم روش آموزش قطره ای زیست کنکور چطور به شما کمک می‌کند زیست شناسی کنکور را ۱۰۰% بزنید.

راز قبول شدن در کنکور زیست: با قدم‌های کوچک به یک هدف بزرگ برس!

ما در گروه آموزشی بنیان از روشی خاص و متفاوت استفاده می‌کنیم که باعث می‌شود هر دانش آموزی با هر سطحی بتواند هر درسی را یاد بگیرد. آموزش قطره ای در بنیان بر اساس نظریه اثر مرکب انجام می‌شود که یک نظریه کاملاً مقبول و اثبات شده در کل جهان است. نظریه اثر مرکب می‌گوید که نتایج بزرگ در اثر قدم‌های کوچک به دست می‌آیند. پس حرف هر کسی که می‌گوید برای قبول شدن در کنکور باید روزی ۱۰ ساعت درس بخوانید و خودتان را به آب و آتش بزنید را دور بریزید!

حالا بیایید در تیتر بعدی بخوانیم که آموزش‌های بنیان چطور بر اساس نظریه اثر مرکب به شما کمک می‌کنند بدون خستگی با قدم‌های کوچک به نتایج بسیار بزرگ در کنکور برسید.

amuzesh ghatrei zist konur_raz ghabul shodan dar konkur zist.png

آموزش قطره ای  زیست چطور شما را به موفقیت در کنکور می‌رساند؟

از قدیم گفته‌اند سنگ بزرگ نشانه نزدن است. به همین خاطر است که به شما می‌گوییم به حرف افرادی که می‌گویند باید ۸ ساعت، ۱۰ ساعت یا … درس بخوانید تا در کنکور قبول شوید گوش نکنید. (حداقل این که از همان روزهای اول نباید هدفتان را روی چنین کار بزرگی بگذارید.) در هر حال، این همه ساعات طولانی درس خواندن در روز کاری بسیار خسته کننده است و اگر خسته بشوید، یک جای کار پایتان را روی ترمز می‌گذارید و دیگر درس خواندن را ادامه نمی‌دهید. اما صبر کنید؛ راه حل چیست؟

دوره‌های آموزش قطره ای کنکور (زیست) در اپلیکیشن بنیان به شما کمک می‌کنند که با قدم‌های کوچک به هدف‌های بزرگ برسید. (یادتان هست که در مورد اثر مرکب چه گفتیم؟ پس این نظریه را فراموش نکنید.) راز رسیدن به هدف‌های بزرگ برداشتن قدم‌های کوچک اما مستمر است و این را ما نمی‌گوییم، بلکه دانشمندان و تئوریسین‌های جهان می‌گویند.

ما بر اساس همین تئوری، آموزش زیست را در گروه آموزشی بنیان به صورت قطره قطره تنظیم کرده‌ایم. در ویدیوهای آموزشی بنیان، درس زیست شناسی را از ب بسم الله شروع می‌کنیم و آن را به مبحث‌های بسیار کوچک تقسیم می‌کنیم. هر ویدیوی آموزشی بنیان فقط ۵ تا ۱۵ دقیقه است و شما در طول همین ۵ تا ۱۵ دقیقه می‌توانید یک مبحث کوچک را به صورت عمیق و اصولی یاد بگیرید. سپس به سراغ قطره بعد می‌روید و یک مبحث کوچک دیگر را به عمیق‌ترین شکل در ذهنتان مینشانید. این قطره‌ها روی هم جمع می‌شوند و در انتها یک دریا به شما تحویل می‌دهند. دریایی از علم و دانش در زمینه زیست شناسی که می‌تواند به هر سوالی که در کنکور بیاید پاسخ دهد.

amuzesh ghatrei zist konur_amuzesh ghatrei zist che farghi ba raveshhay digar darad.png

آموزش قطره ای زیست چه فرقی با روش‌های دیگر دارد؟

احتمالاً با خواندن مطالب بالا خودتان متوجه تفاوت اساسی که در این روش آموزشی وجود دارد شده‌اید. اما اگر این ۳ تفاوت جالب را هم با یکدیگر بخوانیم، خالی از لطف نیست:

۱. برعکس روش‌های دیگر، شما را خسته نمی‌کند.

از هر کسی که پشت کنکوری باشد بپرسید، به شما می‌گوید که چقدر از درس خواندن تمام مدت در روز خسته شده و دلش خون است! اما هیچ کس از ۵ دقیقه یا نهایتاً ۱۵ دقیقه درس خواندن خسته نمی‌شود. با ویدیوهای آموزشی بنیان می‌توانید یک قطره از زیست شناسی را در فقط ۵ تا ۱۵ دقیقه یاد بگیرید و هروقت خواستید به سراغ قطره بعد بروید.

۲. کاری می‌کند معتاد درس خواندن شوید!

می‌دانید چه چیزی باعث می‌شود افراد معتاد یک چیز شوند؟ ترشح دوپامین! ترشح دوپامین باعث می‌شود که ذهن مشتاق شود مقدار دوپامین بیشتری دریافت کند و کم‌کم معتاد یک چیز شود. حالا ما به شما می‌گوییم چطور به نحوی سالم از دانستن این راز برای موفقیتتان در کنکور استفاده کنید.

وقتی ما کاری را با موفقیت به انجام می‌رسانیم، در ذهنمان هورمون دوپامین ترشح می‌شود. به همین خاطر است که بعد از به پایان رساندن یک کار به طرز موفقیت آمیز، احساس خوشحالی می‌کنید؛ زیرا دوپامین هورمون شادی است. با استفاده از ویدیوهای آموزش قطره ای کنکور می‌توانید خیلی راحت یک مبحث کوچک را در عرض فقط ۵ یا ۱۰ دقیقه یاد بگیرید. با این کار ذهن شما احساس می‌کند که به یک دستاورد رسیده است و دوپامین ترشح می‌کند. به این صورت دلتان می‌خواهد که باز هم به سراغ قطره بعدی از آموزش زیست شناسی بروید تا دوباره آن احساس لذت‌بخش را تجربه کنید.

پس اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که حوصله درس خواندن ندارند، حتماً این روش را امتحان کنید و معتاد درس خواندن شوید.

۳. توسط یک پزشک واقعی تدریس شده است!

هیچ دانشی قابل مقایسه با دانشی که در عمل به دست آمده باشد، نیست. بسیاری از دبیران عزیز کشورمان در کار خودشان عالی هستند، اما تجربه عملی زیادی از استفاده از دانش زیست شناسی در عمل ندارند. اما اگر زیست شناسی را از یک پزشک یاد بگیرید که واقعاً به طور روزانه در عمل از این علم استفاده می‌کند، متوجه تفاوت می‌شوید.

دکتر حامد طاهری پزشک متبحری هستند که افتخار همکاری ایشان را در گروه اموزشی بنیان داریم. جالب است بدانید که ایشان خودشان طراح روش‌های خلاقانه آموزشی مثل آموزش قطره ای بوده‌اند. با دانستن این موارد، تعجبی نیست که بسیاری از دانش آموزان ایشان زیست شناسی کنکور را حداقل ۷۵% می‌زنند.

کافی است دوره آموزش قطره ای کنکور زیست شناسی را امتحان کنید تا خودتان متوجه تفاوت تدریس ایشان بشوید.

پیشنهاد آخر: ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان دریافت کن.

خب، می‌گویند شنیدن کی بود مانند دیدن؟ با نصب اپلیکیشن بنیان ما ۲۰۰ قطره آموزشی که توسط بهترین اساتید کشور تدریس شده‌اند را به صورت رایگان در اختیار شما می‌گذاریم. البته این حداقل میزان هدیه است و بعد از نصب اپلیکیشن زیست هدیه‌های بیشتری هم منتظر شما هستند. پس از تماشای چند قطره آموزشی به صورت رایگان، مطمئنیم که به سراغ باقی قطره‌ها خواهید رفت.

دریایی از علم و دانش در اپلیکیشن بنیان منتظر شماست!

 

amuzesh ghatrei zist konur_200 ghatre amuzeshi rayegan daryaft kon.png

 

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 30 اردیبهشت 1403
راهنمای جامع انتخاب رشته‌ی کنکور سراسری انسانی

اگر که از دانش‌آموزان رشته‌ی انسانی باشید، از میزان اهمیت کنکور سراسری در آینده‌ی تحصیلی خود باخبر هستید. کنکور سراسری انسانی، همانند کنکور رشته‌های تجربی و ریاضی، متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که هر ساله افراد زیادی خواهان شرکت در کنکور سراسری انسانی هستند.

موفقیت در کنکور انسانی، علاوه بر تسلط کامل بر هریک از دروس تخصصی و کسب معدل بالا، به چگونگی انتخاب رشته نیز بستگی دارد. به گونه‌ای که انتخاب رشته‌ی درست و اصولی در کنکور انسانی، می‌تواند شانس دانش‌آموزان را در قبولی دانشگاه و رشته‌ی دلخواه افزایش دهد. این موضوع سبب شده تا بسیاری از داوطلبان رشته‌ی یاد شده، به دنبال راهنمای جامع انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی باشند. بدین منظور در ادامه، برای آگاهی بیشتر شما عزیزان، مطالبی در باب موضوع گفته‌شده بیان خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: لیست کامل رشته‌های رشته انسانی

انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی

بسیاری از متقاضیان کنکور انسانی، خواهان تحصیل در یکی از سه رشته‌ی برتر حقوق، فرهنگیان و روانشناسی هستند. رشته‌های یادشده از آینده‌ی خوبی برخوردار هستند. بدین علت، تعداد متقاضیان تحصیل در این رشته‌ها، بسیار بالا است. در این مرحله، انتخاب رشته‌ی درست می‌تواند شانس قبولی شما را افزایش دهد.

همان‌طور که گفته شد، اهمیت انتخاب رشته به گونه‌ای است که در آینده‌ی تحصیلی دانش‌آموزان تاثیر مثبت می‌گذارد. بدین صورت باید تمامی مراحل جهت انتخاب رشته، به عالی‌ترین شکل ممکن پیش رود تا نتیجه‌ی مثبت و دلخواه خود را کسب کنید.

اولین راه برای انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی، بررسی کارنامه‌ی اولیه است. سازمان سنجش پس از گذشت مدتی نظیر ۳۰ الی ۴۵ روز بعد از آزمون کنکور، به انتشار کارنامه‌ی اولیه‌ی داوطلبان می‌پردازد. در این مرحله لازم است علاوه بر بررسی رتبه، درصد هریک از درس‌ها نیز مورد نظر قرار گیرد.

آشنایی با هریک از اطلاعات کارنامه‌ی داوطلب، می‌تواند در انتخاب رشته‌ای درست، بسیار تاثیرگذار باشد. زیرا رتبه‌ی فرد در سهمیه و منطقه‌ی تحصیلی در چگونگی انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد. در کارنامه‌ی کنکور انسانی، بخشی به عنوان مجاز داوطلب در رشته‌ی فرهنگیان نیز وجود دارد. این بخش امکان دعوت به مصاحبه‌ی داوطلب را فراهم می‌کند.

تراز در کنکور انسانی بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر درسی در کنکور سخت باشد، تمامی داوطلبان حاضر در صحنه نیز با چالش روبه‌رو خواهند شد. در نتیجه میانگین درصد شرکت‌کنندگان در این درس، پایین خواهد بود. تراز نیز ارتباط مستقیمی با امکان قبولی داوطلبان دارد. در ادامه برای بررسی بهتر و انجام انتخاب رشته‌ای سودمندتر، نکاتی برای انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی خدمت شما همراهان گرامی ارائه خواهیم داد.

نکاتی برای انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی

باتوجه به تعدادی نظیر ۳۴۴ هزار نفر شرکت‌کننده در کنکور انسانی، بررسی ظرفیت هریک از دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف اهمیت بالایی دارد. بدین صورت شخص داوطلب باید در ابتدا، رشته‌های موردنظر خود را تعیین کند. سپس باید  باتوجه به رتبه‌ی خود، ظرفیت دانشگاه‌ها را در نظر بگیرد.

لازم است بدانید، سهمیه‌ی بومی نیز می‌تواند در قبولی شما کمک‌کننده باشد. سهمیه‌ی بومی بدین معناست که داوطلبان در استان محل زندگی خود، از شانس بیشتری برای قبولی برخوردار هستند. برای مثال اگر از ساکنین شهر رشت باشید، امکان قبولی شما در دانشگاه گیلان نسبت به شخصی که ساکن شهر ساری‌ است، بیشتر خواهد بود! در نتیجه در هنگام انتخاب رشته‌ی خود از سهمیه‌ی بومی غافل نشوید!

بررسی ظرفیت رشته‌های مورد نظر در هریک از دانشگاه‌های سطح کشور، می‌تواند در نوع انتخاب رشته‌ی داوطلب بسیار تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌ی حقوق هستید، باید میزان ظرفیت دانشگاه‌های منطقه ۱،۲،۳ را مورد بررسی قرار دهید. همچنین برخی از دانشگاه‌ها، علاوه بر ارائه‌ی رشته در مقطع روزانه، مقطع شبانه را نیز پوشش می‌دهند. اگر که امکان تحصیل در مقطع شبانه را دارید، می‌توانید در انتخاب رشته‌ی خود مدنظر قرار دهید.

قبل از آن‌که به انتخاب تحصیل در مقطع شبانه بپردازید، لازم است با تفاوت این دو مقطع با یکدیگر آشنا شوید. در مقطع شبانه، دانشجویان باید هزینه‌ای را بابت شهریه‌ی ثابت و شهریه‌ی متغیر به دانشگاه بپردازند. این نوع شهریه در هریک از رشته‌ها متفاوت است. علاوه بر آن، بسیاری از دانشگاه‌های سطح کشور برای دانشجویان مقطع شبانه خوابگاه ارائه نمی‌کنند. در نتیجه هنگام انتخاب رشته، حتما گزینه‌ی خوابگاه دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید.

پس از بررسی میزان ظرفیت‌ها، باید طبق منطقه‌ی مکان زندگی خود، به اولویت‌بندی بپردازید. لازم است بدانید، داوطلبان منطقه سه به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی پایین‌تر، از شانس بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر آن، داوطلبانی که سهمیه‌ی جانباز و یا ایثارگر دارند نیز، به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرند. بررسی هریک از ظرفیت‌ها و اولویت‌بندی مناسب در انتخاب رشته، کاری نسبتا دشوار به حساب می‌آید. بدین منظور کمک و راهنمایی از شخصی ماهر، می‌تواند آینده‌ی تحصیلی شما را به صورت شگفت‌انگیزی تغییر دهد.

البته لازم به ذکر است، به علت اشباع بازار کنکور از مشاوران و یا افراد غیرمتخصص، پیدا کردن شخص و یا موسسه‌ای باتجربه و کاربلد، کمی دشوار است. بدین جهت، برای آشنایی و کمک به هریک از شما عزیزان، در ادامه‌ی مطلب یکی از بهترین موسسه‌های کنکوری حال حاضر ایران را معرفی خواهیم کرد.

انتخاب رشته‌ی کنکور انسانی با موسسه‌ی بنیان

موسسه‌ی بنیان که برترین کلاس کنکور حال حاضر ایران است، مشاورانی باتجربه و متخصص دارد. به گونه‌ای که هریک از داوطلبان کنکور می‌توانند با راهنمایی و انتخاب رشته‌ی مشاوران برتر کشور که در موسسه‌ی بنیان حضور دارند، در دانشگاه و رشته‌ی دلخواه خود تحصیل کنند. در نتیجه اگر به دنبال تضمین آینده‌ی تحصیلی و شغلی خود هستید، از موسسه‌ی بنیان غافل نشید!

rahnemaye-jamea-entekhab-reshtye-konkor-sarasari-ensani-2.png

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 01 خرداد 1403
!آموزش قطره‌ای کنکور شیمی: با این روش شیمی کنکور رو حداقل ۸۰% بزن

آیا می‌دانستید در کنکور سال ۱۳۹۹ صد و نود هزار داوطلب شیمی را بین -۱۰ تا ۰ زدند؟ یعنی حتی اگر هیچ تلاشی نمی‌کردند و برای رفتن به هیچ کلاس کنکوری هم هزینه نمی‌کردند، باز هم رتبه‌شان بالاتر از این می‌شد! نتیجه روش‌های آموزشی اشتباه و از کار افتاده قدیمی که در بسیاری از کلاس‌ها و مدارس استفاده می‌شود این است.

به همین خاطر اساتید گروه آموزشی بنیان با الهام گرفتن از روش‌های آموزشی مدرن در خارج از کشور و با ایده‌پردازی دکتر حامد طاهری، یک روش بسیار خلاقانه و موثر برای آموزش شیمی طراحی کرده‌اند به نام “آموزش قطره ای شیمی کنکور.” در این مطلب روش آموزش قطره ای کنکور را به شما معرفی می‌کنیم و می‌گوییم که این روش چگونه تضمین می‌کند که شما واقعاً در کنکور نتیجه بگیرید.

آموزش قطره ای شیمی اصلاً چی هست؟

قبل از این که بگوییم این روش چطور به شما کمک می‌کند که شیمی کنکور را حداقل ۷۰-۸۰% بزنید، اجازه دهید توضیح دهیم که آموزش قطره ای شیمی کنکور اصلاً چیست. آموزش قطره ای یک روش آموزشی بسیار بدیع و جدید است که توسط برترین اساتید کشور طراحی شده و فقط در گروه آموزشی بنیان از این شیوه تدریس استفاده می‌شود. شل سیلور استاین در یکی از کتاب‌هایش می‌گوید که اگر یک نهنگ کباب شده را جلوی تو بگذارند و بگویند که باید آن را بخوری، تنها راهش این است که لقمه لقمه آن را بجوی نه این که به یک باره بخواهی نهنگ را قورت دهی. ما هم می‌دانیم که شیمی کنکور دست کمی از یک نهنگ عظیم الجثه ندارد! به همین دلیل، در روش آموزش قطره ای ما به شما کمک می‌کنیم این نهنگ غول پیکر را لقمه لقمه هضم کنید. در روش آموزش قطره ای کنکور شیمی، دکتر امیر لطفی نیا تمام مباحث شیمی کنکور را به قسمت‌های بسیار کوچک ۵ تا ۱۵ دقیقه ای تقسیم کرده‌اند. با تماشای یک ویدیوی ۵ تا ۱۵ دقیقه ای از آموزش‌های بنیان، مثل این است که یک قطره از دریای شیمی را یاد گرفته اید و یک لقمه از آن نهنگ عظیم الجثه را فرو داده اید! سپس به سراغ قطره بعدی می‌روید و به این صورت یاد گرفتن شیمی که قبلاً کار حضرت فیل بوده است، برایتان از آب خوردن هم راحت‌تر می‌شود.

ما چطور شیمی کنکور رو برات آسون می‌کنیم؟

دوره آموزش قطره ای کنکور شیمی چه فرقی با بقیه کلاس‌های کنکور دارد؟ چرا ما معتقدیم که یک ساعت از این دوره به صدها کلاس و کتاب کمک آموشی می‌ارزد؟ دلایل زیر را بخوانید تا شما هم به همین نتیجه برسید:

amuzesh ghatrei shimi konur_ma chetor shimi konkur ro barat asun mikonim.png

قطره قطره شیمی رو یادت میدیم.

آیا برایتان پیش آمده است که هنگام مطالعه شیمی برای کنکور احساس کنید که ذهنتان کم آورده است و دیگر نمی‌تواند این حجم از اطلاعات را هضم کند؟ این موضوع کاملاً طبیعی است؛ زیرا از شیوه آموزش قطره ای کنکور استفاده نمی‌کرده‌اید. با استفاده از این روش، هر قطره از درس از شیمی بر خاکِ ذهنتان می‌نشیند و گل و شکوفه می‌دهد. گل و شکوفه‌هایش هم همان درکی است که از مطالب به دست می‌آورید. سپس به سراغ قطره بعد می‌روید که تماشای آن هم فقط ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان می‌برد. به همین صورت ذره ذره اما پیوسته تمام مطالب شیمی را به شما آموزش می‌دهیم. اگر هر روز فقط چند قطره از شیمی را با این روش یاد بگیرید، یک دفعه بعد از حدود یک ماه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که آن قطره‌ها روی هم جمع شده‌اند و یک دریا شده‌اند.

مفهومی آموزش میدیم تا راحت درک کنی!

آیا شما هم از آن دسته دانش آموزانی هستید که می‌گویند مطالب خیلی سریع از ذهنشان پاک می‌شود و هر چه می‌خوانند باز هم یادشان نمی‌ماند؟ در این صورت ایراد از شما نیست؛ احتمالاً مشکلتان به این علت است که شیمی به روش مفهومی به شما آموزش داده نشده است. وقتی بخواهید مطلبی را حفظ کنید، تعجبی ندارد که هنوز به فردای آن روز نرسیده آن مطلب یادتان برود. اما می‌دانید چرا بعضی از مطالب هیچوقت یادتان نمی‌رود؟ زیرا مفهومشان را درک کرده‌اید و آن مطالب در ذهنتان معنی پیدا کرده‌اند. استاد لطفی نیا در دوره آموزش قطره ای کنکور، شیمی را به شیوه مفهومی آموزش می‌دهند تا تک تک مطالب در ذهنتان معنی پیدا کنند. وقتی ذهنتان واقعاً مطلبی را درک کند، دیگر حتی اگر دچار آلزایمر هم شوید آن مطلب یادتان می‌ماند!

چرا مطمئنیم که روش آموزش قطره ای شیمی کنکور جواب میده؟

این روش ساخته و پرداخته ذهن یک نفر نیست؛ بلکه روشی است که بر اساس تئوری‌های اثبات شده در جهان طراحی شده است. روش آموزش قطره ای بر پایه تئوری “پودومور” و روش “میکرولرنینگ” کار می‌کند که از نظر علمی در جهان کاملاً تایید شده‌اند. بر اساس روش میکرولرنینگ یا همان “یادگیری خُرد”، بهترین راه برای یادگیری این است که مطالب را به واحدهای کوچک تقسیم کنیم. این روش می‌گوید که اگر جلسات آموزشی حدود ۱۰ دقیقه باشند و نه بیشتر، آموزش تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت. ما هم در گروه آموزشی بنیان بر اساس همین نظریه، رسیدن به هدفی بزرگ یعنی قبولی در کنکور شیمی را به قدم‌های بسیار کوچک تبدیل کرده‌ایم. نشستن سر یک کلاس ۲ ساعته شیمی قطعاً هر ذهنی را خسته می‌کند؛ اما هر قطره از دوره آموزش قطره ای کنکور شیمی فقط ۵ تا ۱۵ دقیقه است و ذهن شما به راحتی آن را هضم می‌کند. به جای نشستن سر یک کلاس ۲ ساعته که ۵۰% از مطالبش را درک نمی‌کنید، روزانه فقط یک یا چند قطره از دوره آموزشی بنیان را تماشا کنید تا نهایتاً دریایی از درک و دانش در زمینه شیمی به دست بیاورید.

amuzesh ghatrei konkur shimi_ chera motmaenim amuzesh ghatrei konkur shumu javab mede.png

سخن آخر: چطور دوره آموزش قطره ای کنکور شیمی رو بخرم؟

خبر خوب این است که با نصب این اپلیکیشن می‌توانید ۲۰۰ قطره آموزشی رایگان هم دریافت کنید. ۲۰۰ قطره آموزشی خودش یک دریاست! از آن بهتر این که بعد از نصب اپلیکیشن، به طرق مختلف می‌توانید هدیه‌های بیشتری نیز دریافت کنید. یک دفعه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که یک پا استاد شیمی شده‌اید؛ آن هم بدون هیچ هزینه‌ای!

آماده‌اید که کنکور شیمی را در مشتتان بگیرید؟ ما در بنیان منتظر شما هستیم.

amuzesh ghatrei shimi konkur_ chetor dore amuzesh ghatrei shimi konkur bekharam-01.png

 

 

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 30 اردیبهشت 1403
راهنمای جامع انتخاب رشته‌ی کنکور سراسری زبان خارجه

امروزه تحصیل در هریک از گرایش‌های رشته‌ی زبان، می‌تواند آینده‌ی شغلی مناسبی را به همراه داشته باشد. بدین منظور، انتخاب بسیاری از دانش‌آموزان، شرکت در آزمون کنکور سراسری زبان خارجه است. این موضوع سبب شده تا تعداد داوطلبان کنکور زبان در سال‌های اخیر، افزایش یابد.

افزایش تعداد متقاضیان کنکور سراسری زبان خارجه، علاوه بر رقابت به هنگام آزمون کتبی، در نحوه و چگونگی انتخاب رشته نیز بسیار تاثیرگذار است. بدین صورت بسیاری از متقاضیان این رشته، خواهان کسب اطلاعات در باب چگونگی انتخاب رشته در کنکور زبان هستند.

اگر شما نیز دغدغه‌ی انتخاب رشته در کنکور زبان و قبولی در رشته و دانشگاهی عالی را دارید، بهتر است تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید! در ابتدا توضیحاتی در ارتباط با انتخاب رشته کنکور زبان بیان خواهیم کرد، سپس با بررسی نکات طلایی و معرفی برترین موسسه برای انتخاب رشته، به موفقیت شما در پذیرش نهایی کنکور کمک می‌کنیم!

انتخاب رشته‌ی کنکور زبان

اگر که خواهان انتخاب رشته در کنکور زبان هستید، لازم است در ابتدا با برخی از نکات مهم و پایه‌ای انتخاب رشته‌ی کنکور سراسری آشنا شوید. برای این مرحله، لازم است در ابتدا کارنامه‌ی اولیه‌ی نتایج را بررسی کنید. این کارنامه توسط سازمان سنجش در بازه زمانی ۳۰ الی ۴۵ روز پس از برگزاری آزمون کتبی کنکور، در سامانه‌ی سنجش قرار می‌گیرد. بدین منظور تنها لازم است برای دریافت نتایج خود، در موعد مقرر به سایت سنجش مراجعه کنید.

بررسی هرچه بهتر کارنامه‌ی اولیه، می‌تواند در انتخاب رشته‌ای درست و اصولی کمک‌کننده باشد. بدین صورت در کارنامه باید به نکات مهمی همچون رتبه، تراز، سهمیه، درصد دروس، معدل و … توجه کرد. سایر بخش‌های کارنامه از اهمیت به خصوصی برخوردار هستند.

بررسی رتبه‌ی داوطلب در هریک از سهمیه‌ها بسیار حائز اهمیت است. در ابتدا بهتر است بدانید، در کنکور سراسری برخی از داوطلبان که در گروه خانواده جانباز و یا ایثارگر قرار دارند، سهمیه‌ی مخصوصی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. علاوه بر آن، سهمیه‌ی مناطق از جمله سهمیه‌هایی است که توسط آموزش و پرورش به برخی از دانش‌آموزان کشور اعطا شده است. سهمیه‌ی مناطق، براساس نوع آموزش دروس در هریک از نواحی کشور تقسیم می‌شود. برای مثال، شهرهای بزرگی مانند تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و... به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی و آموزشی بالا، جزو منطقه یک بوده و هیچ سهمیه‌ای نخواهند داشت! در این میان برخی از شهرها نیز در سطح متوسطی از لحاظ تحصیلی هستند که منطقه دو را تشکیل می‌دهند. اما شهرها و روستاهایی که در مناطق دورافتاده قرار دارند، به دلیل عدم برخورداری از امکانات رفاهی و آموزشی بالا، منطقه سه محسوب می‌شوند. لازم است بدانید، سهمیه‌ی منطقه سه از سایر مناطق بیشتر است!

علاوه بر بررسی رتبه، تراز، سهمیه و درصد هریکی از دروس، وضعیت قبولی و یا عدم قبولی در هریک از دوره‌های روزانه، شبانه، خودگردان، آزاد و… بسیار مهم است. زیرا این موضوع بیان‌کننده‌ی چگونگی انتخاب رشته است. هریک از مطالب یاد شده، در باب آشنایی بهتر و بیشتر با انتخاب رشته‌ی کنکور سراسری مطرح شده است. اگر می‌خواهید انتخاب رشته‌ی حرفه‌ای در کنکور زبان داشته باشید، مطالب پیش‌رو را از دست ندهید!

نکات مهم در انتخاب رشته‌ی کنکور زبان

هریک از داوطلبین کنکور زبان، در ابتدا باید برای انتخاب رشته، دفترچه‌ی مخصوص را از سایت سنجش دریافت کنند. سپس باید تمامی ظرفیت‌های روزانه، شبانه و پردیس دانشگاه‌های سراسری را محاسبه کنند تا با میزان صندلی‌های دانشگاه‌های سراسری کشور آشنایی یابند.

پس از آن، نوبت به انتخاب رشته‌‌ی مورد نظر می‌رسد. اگر به رشته‌ای خاص علاقه‌مند هستید، بهتر است قبل از انتخاب آن رشته، بازار کار آن را مورد بررسی قرار دهید تا با آگاهی و دانشی بالا، به تحصیل بپردازید. پس از انتخاب رشته‌های دلخواه خود، باید کد رشته‌ها را از لیست دانشگاه‌های مورد نظر درآورید و به ترتیب در فرم انتخاب رشته‌ی سازمان سنجش وارد کنید.

مطلب یاد شده تنها وجهه ظاهری از انتخاب رشته را نمایش می‌دهد. این در حالی‌ست که انتخاب رشته‌ی اصولی از فوت و فن‌های مخصوصی برخوردار است. به گونه‌ای که اگر انتخاب رشته دقیق و تخصصی انجام شود، داوطلب با رتبه‌ای متوسط نیز می‌تواند در دانشگاه و رشته‌ای خوب قبول شود!

در نتیجه مرحله‌ی انتخاب رشته در کنکور سراسر و ورودی دانشگاه‌ها، بسیار اهمیت دارد. اگر که می‌خواهید آینده‌ی تحصیلی خود را تضمین کنید و یا در رشته و دانشگاهی خاص درس بخوانید، حتما از افراد متخصص در این راه کمک بگیرید! با افزایش تعداد داوطلبان کنکور، بسیاری از افراد غیر متخصص به جایگزین از مشاورهای کنکور دست به عمل زده‌اند! این موضوع سبب شده تا بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال موسسه و یا گروهی ماهر در انتخاب رشته‌ی خود باشند! اگر شما نیز به آینده‌ی تحصیلی خود اهمیت می‌دهید، از موسسه‌ی بنیان غافل نشوید! در ادامه به معرفی مختصر اما مفید از موسسه‌ی بنیان و نحوه‌ی عملکرد این مجموعه‌ی برتر، خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته‌ی کنکور زبان با موسسه‌ی بنیان

باتوجه به تمامی مطالب یاد شده، از اهمیت انتخاب رشته و میزان اثرگذاری آن در پذیرش نهایی دانشگاه‌ها، باخبر شدید. موسسه‌ی بنیان که از برترین موسسه‌های حال حاضر ایران به شمار می‌رود، مشاوران و اساتیدی متخصص و ماهر در زمینه‌ی انتخاب رشته را به کار گرفته است. هریک از این افراد علاوه بر برخورداری از دانش و مهارتی شگفت‌انگیز، تجربه‌ی چشم‌گیری نیز دارند. به گونه‌ای که هر ساله تعداد بسیاری از داوطلبان کنکور از طریق انتخاب رشته‌ی موسسه‌ی بنیان توانسته‌اند تحصیل در مقطع و دانشگاهی فوق‌العاده را تجربه کنند!

rahnemaye-jamea-entekhab-reshtye-konkor-sarasari-zaban-entekhab-reshtye-konkor-zaban-ba-moasesye-bonyan.png

مقالات
7 دقیقه زمان مطالعه
no alt
no altبنیان | 31 اردیبهشت 1403
بودجه‌بندی رشته‌ی انسانی ۱۴۰۳: می‌دانید سر جلسه‌ی کنکور چه در انتظارتان است؟

بسیاری از دانش آموزان وقتی وارد جلسه کنکور می‌شوند، دچار شوک و سردرگمی می‌شوند! زیرا ناگهان سوالاتی را می‌بینند که حتی نمی‌دانند از کجا آماده است. شاید از مبحثی که فکرش را هم نمی‌کردند مهم باشد، چندین سوال ببینند و درمانده شوند. می‌دانید همه این ها به چه خاطر است؟ به این خاطر که «بودجه بندی رشته انسانی» را نمی‌دانسته‌اند و در نتیجه آگاه نبودند که چه چیزی در انتظارشان است.

در این مطلب دقیق‌ترین بودجه بندی کنکور انسانی در سال‌های گذشته را برایتان آورده ایم تا بدانید که سر جلسه کنکور چه چیزی در انتظارتان خواهد بود. آگاهی، اولین کلید موفقیت است و در این مطلب این کلید را در اختیار شما می‌گذاریم.

بودجه بندی ریاضی کنکور انسانی

بودجه بندی ریاضی  در کنکور انسانی
سال تحصیلی/مبحث کنکور سال ۹۸ کنکور سال ۹۹ کنکورسال ۱۴۰۰ کنکور سال ۱۴۰۱ کنکور دی ۱۴۰۱
عبارت‌های جبری ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال
معادله درجه دوم ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال
تابع ۶ سوال ۶ سوال ۵ سوال ۱ سوال ۲ سوال
کار با داده های آماری (معیارهای پراکندگی) ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال
نمایش داده ها (نمودار های یک متغیره) ۲ سوال ۲ سوال ۰ ۲ سوال ۲ سوال
آشنایی با منطق و استدلال ریاضی ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال
آمار(شخص های آماری و سری زمانی) ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال
آمار و احتمال ۳ سوال ۲ سوال ۵ سوال ۳ سوال ۱ سوال
الگوهای خطی (مدل سازی و دنبال حسابی) ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۲ سوال
الگوهای غیر خطی (دنباله هندسی) ۱ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال
مجموع سوالات ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال

بودجه بندی اقتصاد کنکور انسانی

 

بودجه بندی اقتصاد کنکور انسانی
مبحث دروس و سال تحصیلی سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ دی ۱۴۰۱
آشنایی با اقتصاد اقتصاد چیست ۱ سوال ۰
تولید ۲ سوال ۲ سوال ۳ سوال ۲ سوال
بازار ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال
آشنایی با شاخص های اقتصادی ۵ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۵ سوال
نهادهای پولی و مالی پول ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال
بانک ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال
بازار سرمایه ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال
توسعه اقتصادی رشد، توسعه و پیشرفت ۱ سوال ۰
فقر و توزیع درآمد ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال
مدیریت کلان اقتصادی دولت و اقتصاد ۰
بودجه و امور مالی دولت ۱ سوال ۱ سوال ۰
اقتصاد جهان و ایران اقتصاد بین الملل ۲ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال
اقتصاد ایران ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال
اقتصاد ایران در مسیر پیشرفت ۰
مجموع سوالات   ۱۵ ۱۵ ۱۵ ۱۵

بودجه بندی ادبیات کنکور انسانی

 

بودجه بندی ادبیات تخصصی کنکور انسانی
سال سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
معنی لغت ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۰
تاریخ ادبیات و سبک شناسی ۷ سوال ۹ سوال ۱۱ سوال ۹ سوال ۹ سوال
عروض ۸ سوال ۶ سوال ۷ سوال ۶ سوال ۶ سوال
قافیه ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۲ سوال
آرایه ادبی ۸ سوال ۷ سوال ۷ سوال ۷ سوال  ۷ سوال
قرابت معنایی ۴ سوال ۵ سوال ۲ سوال ۵ سوال ۵ سوال
مجموع سوالات ۳۰ سوال ۳۰ سوال ۳۰ سوال ۳۰ سوال ۳۰ سوال

بودجه بندی عربی در کنکور انسانی

بودجه بندی عربی کنکور انسانی
سال سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
ترجمه و تعریب ۹ سوال ۸ سوال ۸ سوال ۹ سوال ۹ سوال
تحلیل صرفی ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال
اعرابگذاری ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال
قواعد ۷ سوال ۸ سوال ۷ سوال ۷ سوال ۷ سوال
مجموع سوالات ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال

 بودجه بندی تاریخ در کنکور انسانی

بودجه بندی تاریخ کنکور انسانی
سال سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
دهم ۵ سوال ۵ سوال ۵ سوال ۵ سوال
یازدهم ۵ سوال ۵ سوال ۵ سوال ۳ سوال
دوازدهم ۵ سوال ۵ سوال ۵ سوال ۵ سوال
مجموع سوالات ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۳ سوال

بودجه بندی جغرافیا کنکور انسانی

بودجه بندی جغرافیا در کنکور انسانی ۱۴۰۲
سال سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
دهم ۳ سوال ۵ سوال ۳ سوال ۵ سوال ۳ سوال
یازدهم ۷ سوال ۵ سوال ۴ سوال ۵ سوال ۵ سوال
دوازدهم ۵ سوال ۵ سوال ۳ سوال ۵ سوال ۴ سوال
مجموع سوالات ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۵ سوال ۱۲ سوال

 بودجه بندی علوم اجتماعی کنکور انسانی

بودجه بندی علوم اجتماعی در کنکور انسانی
سال سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
دهم ۳ سوال ۲ سوال ۶ سوال ۲ سوال ۵ سوال
یازدهم ۹ سوال ۹ سوال ۷ سوال ۸ سوال ۵ سوال
دوازدهم ۶ سوال ۸ سوال ۶ سوال ۱۰ سوال ۵ سوال
ترکیبی ۲ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۰ ۰
مجموع سوالات ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۱۵ سوال

بودجه بندی فلسفه و منطق در کنکور انسانی

بودجه بندی فلسفه و منطق در کنکور انسانی
سال کنکور/سال تحصیلی سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
منطق دهم ۱۰ سوال ۹ سوال ۹ سوال ۹ سوال ۱۰ سوال
فلسفه یازدهم ۵ سوال ۸ سوال ۷ سوال ۸ سوال ۴ سوال
فلسفه دوازدهم ۱۰ سوال ۸ سوال ۹ سوال ۸ سوال ۶ سوال
مجموع سوالات ۲۵ سوال ۲۵ سوال ۲۵ سوال ۲۵ سوال ۲۰ سوال

بودجه بندی روانشناسی در کنکور انسانی

بودجه بندی روانشناسی ۱۴۰۳ کنکور انسانی
مبحث سال ۹۸ سال ۹۹ سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ دی ۱۴۰۱
روان شناسی: تعریف و روش مورد مطالعه ۷ سوال  ۳ سوال ۴ سوال ۲ سوال ۱ سوال
روان شناسی رشد ۴ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۴ سوال ۴ سوال
احساس، توجه وادراک ۱ سوال ۳ سوال ۲ سوال ۴ سوال ۳ سوال
حافظه و علل فراموشی ۱ سوال ۲ سوال ۳ سوال ۲ سوال ۲ سوال
تفکر (۱) حل مسئله ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال
تفکر (۲)تصمیم گیری ۲ سوال ۳ سوال ۴ سوال ۳ سوال ۲ سوال
انگیزه و نگرش ۱ سوال ۱ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۱ سوال
روانشناسی سلامت ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال
ترکیبی ۱ سوال ۲ سوال ۱ سوال ۰
مجموع سوالات ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۲۰ سوال ۱۵ سوال

بودجه بندی دروس عمومی کنکور انسانی

در کنکور انسانی دی ۱۴۰۱ و کنکور انسانی ۱۴۰۳، دروس عمومی و زیرگروه ها حذف شده اند. البته همچنان دروس عمومی کاملا در نتیجه کنکور شما بی تاثیر نیستند؛ زیرا تاثیر آن ها از طریق بررسی سوابق تحصیلی شما در نتیجه کنکورتان در نظر گرفته می‌شود.

سخن آخر: نکته ای که از بودجه بندی ها هم مهم تر است!

با خواندن این مطلب متوجه شدیم که کدام مباحث از هر درس در کنکور انسانی مهم تر هستند. توجه کنید که بودجه بندی دقیق دروس برای کنکوری که در پیش رو است گفته نمیشود؛ اما شما با بررسی بودجه بندی رشته انسانی در سال های گذشته میتوانید تخمین بزنید که در کنکور سال جدید چه چیزی در انتظارتان است.

اما نکته ای که حتیازد انستن بودجه بندی ها هم مهم تر است، این است که روش های درس خواندن قدیمی و از کار افتاده را دور بریزید. ما در قرن ۲۱ هستیم و باید روش های مدرنی را برای موفقیت در تحصیل در پیش بگیریم. اگرچه روش های آموزشی در اکثر مدارس هنوز قدیمی و از کار افتاده است، اما شما مجبور نیستید خودتان را اسیر نظام آموزشی اشتباه کنید.

ما در بنیان همت نهاده ایم تا روشی مدرنف به روز و موثر برای درس خواندن برای کنکور را به صورت رایگان در اختیار کنکوری های عزیز کشورمان بگذاریم. این روش که «آموزش قطره ای کنکور انسانی» نام دارد، بر اساس تئوری های استاندارد جهانی تنظیم شده است و توسط برترین اساتید کنکور ایران تدریس میشود. چه چیزی بهتر از این که بگوییم ویدیوهای آموزش قطره ای کنکور، بهترین روش درس خواندن برای کنکور، را میتوانید همین حالا بدون هزینه دانلود کنید؟ کافی است اپلیکیشن بنیان را نصب کنید و برترین آموزش  کنکور که می توانند برگ برنده تان باشند، هدیه ما به شما خواهد بود.

bodjehbandi-reshtye-ensani.noktye-akher.png

bonyan logo
بنیان زیست بوم آموزش و یادگیری خلاق و لذت­بخش است. در بنیان به گونه ای می­ آموزیم که بیاموزیم. دنیایی که حال خوب یادگیری ­اش بیشتر از اضطراب­ ها، تکلیف­ ها و سختی­ هاست. بنیانی که شوید، بنیانی یاد می ­گیرید. بنیان؛ قطره ­ای که دریا می­شود!

تماس با ما

90006909

info@bonyani.ir

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 2

کلیه حقوق این سرویس (وب‌سایت و اپلیکیشن‌های موبایل) محفوظ است.